Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 11 από 11
  1. Απάντηση #1
    ninemia123
    Ο χρήστης ninemia123 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 346
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.840

Προεπιλογή Σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ;

Θα ηθελα σ αυτο το θεμα να καταθεσετε τις εμπειριες σας οσον αφορα τα προγραμματα σταθερης -ιντερνετ απο πλευρας ποιοτητας - εξυπηρετησης - οικονομιας

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	internet.png 
Προβολές: 19 
Μέγεθος: 29,6 KB 
ID: 656 Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	tilefwnia.png 
Προβολές: 18 
Μέγεθος: 10,4 KB 
ID: 657

Απο οτι βλεπω ( χωρις να χω γνωσεις ) πανω κατω παιζουν ιδιες τιμες με τις ιδιες παροχες .Εσεις ποιον παροχο θεωρητε αξιοπιστο και ταυτοχρονα με τις καλυτερες τιμες;
    Ακουω διαφορες αποψεις αντικρουομενες μεταξυ τους πχ εγω εχω τελας στην περιοχη που μενω δεν εχω προβλημα οσον αφορα την ταχυτητα ιντερνετ και την ποιοτητα των τηλεφωνικων κλησεων ,στην διπλανη πχ πολη εχουν

2. Απάντηση #2
    Jared
    Ο χρήστης Jared είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 534
    Αλέξης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 223

Προεπιλογή

Εγώ έχω conn-x και πριν που έμενα Αθήνα και τώρα που μένω Χαλκίδα και δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα και γενικώς δεν μου έχει πει κανένας γνωστός οτι του δημιούργησε ποτέ πρόβλημα σε άλλες περιοχές εδώ κοντά.

3. Απάντηση #3
    ninemia123
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Δημήτρης

Προεπιλογή

Σε τι πακετο και με ποια τιμη ομως;Βασικα κανω μια ερευνα οσον αφορα τον συνδιασμο τιμης-ποιοτητας εγω πχ ειμαι στην τελας με 41,24 απεριοριστα αστιακα-υπερ/κα 60 λεπτα κινητα και 24 ιντερνετ και τους ζητησα νεα τιμη και μου εδωσαν 20% δηλαδη 33 ευρω τον μηνα εχουν και ενα πακετο με 27,5 ευρω χωρις κινητα και λιγο που το ψαξα περιπου 25-28ευρω παιζουν (οτε δεν κοιταξα ) .

4. Απάντηση #4
    red
    Ο χρήστης red είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 669
    Λάκης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 408

Προεπιλογή

πραγματικα οι αποψεις σε αυτο το θεμα ειναι και θα ειναι παντα διαφορετικες ... και εξηγω :
    1. δεν ειναι ολοι οι χρηστες ιδιας τεχνικης καταρτισης και ετσι εχουν διαφορετικες απαιτησεις μεταξυ τους,
    αφου σε καποιον μπορει να αρκει το να μπορει να μαινει απλα στο fb και σε καποιον αλλο να μην του φτανει το 1mb upload που εχει.

2. ολοι οι παροχοι δεν εχουν παντου στην επικρατεια την ιδια ποιοτητα παροχης υπηρεσιων και την ιδια κατασταση δικτυου.
    αλλου εχουν ιδιοκτητο δικτυο , αλλου εξαρτωνται κατα πολυ απο το διαχειριστη δικτυου κτλ..

3. σε πολλες περιπτωσεις η τελικη ποιοτητα υπηρεσιων ενος παροχου , εξαρταται απο την κατασταση που βρισκεται η υποδομη του υπαρχοντος δικτυου.
    προσωπικα, ειχα 2 μηνες τους τεχνικους του ΟΤΕ στο σπιτι μου , μου ξηλωσαν ολα τα εσωτερικα κουτια , ανεβηκαν σε κολωνες, εκαναν τους ζογκλερ
    αλλα ΔΕΝ καταφεραν να μου δωσουν πανω απο 1.6 mbps .
    στο ιδιο σπιτι, σε διαστημα 1 μηνα , χωρις τεχνικες παρεμβασεις, η forthnet μου εδωσε 8mbps, σταθεροτατα.
    και σε συνδιασμο με πακετο συνδρομητικης tv πληρωνω το μηνα 39 ευρω.

** συνδεση ιντερνετ εως 24mbps
    ** απεριοριστη σταθερη τηλεφωνια
    ** βασικο πακετο δορυφορικης συνδρομητικης tv.

τοσα ηθελε ο ΟΤΕ για το παγιο της γραμμης / διμηνο.

5. Απάντηση #5
    Jared
    Αλέξης

Προεπιλογή

Αρχική απάντηση -> ninemia123
    Σε τι πακετο και με ποια τιμη ομως;Βασικα κανω μια ερευνα οσον αφορα τον συνδιασμο τιμης-ποιοτητας εγω πχ ειμαι στην τελας με 41,24 απεριοριστα αστιακα-υπερ/κα 60 λεπτα κινητα και 24 ιντερνετ και τους ζητησα νεα τιμη και μου εδωσαν 20% δηλαδη 33 ευρω τον μηνα εχουν και ενα πακετο με 27,5 ευρω χωρις κινητα και λιγο που το ψαξα περιπου 25-28ευρω παιζουν (οτε δεν κοιταξα ) .
    Τοσο είναι και σε μενα 82 το διμηνο με ολα τα αστικα και υπεραστικα χωρις χρεωση και 2 ωρες κινητα και 24 συνδεση

Αρχική απάντηση -> red
    πραγματικα οι αποψεις σε αυτο το θεμα ειναι και θα ειναι παντα διαφορετικες ... και εξηγω :
    1. δεν ειναι ολοι οι χρηστες ιδιας τεχνικης καταρτισης και ετσι εχουν διαφορετικες απαιτησεις μεταξυ τους,
    αφου σε καποιον μπορει να αρκει το να μπορει να μαινει απλα στο fb και σε καποιον αλλο να μην του φτανει το 1mb upload που εχει.

2. ολοι οι παροχοι δεν εχουν παντου στην επικρατεια την ιδια ποιοτητα παροχης υπηρεσιων και την ιδια κατασταση δικτυου.
    αλλου εχουν ιδιοκτητο δικτυο , αλλου εξαρτωνται κατα πολυ απο το διαχειριστη δικτυου κτλ..

3. σε πολλες περιπτωσεις η τελικη ποιοτητα υπηρεσιων ενος παροχου , εξαρταται απο την κατασταση που βρισκεται η υποδομη του υπαρχοντος δικτυου.
    προσωπικα, ειχα 2 μηνες τους τεχνικους του ΟΤΕ στο σπιτι μου , μου ξηλωσαν ολα τα εσωτερικα κουτια , ανεβηκαν σε κολωνες, εκαναν τους ζογκλερ
    αλλα ΔΕΝ καταφεραν να μου δωσουν πανω απο 1.6 mbps .
    στο ιδιο σπιτι, σε διαστημα 1 μηνα , χωρις τεχνικες παρεμβασεις, η forthnet μου εδωσε 8mbps, σταθεροτατα.
    και σε συνδιασμο με πακετο συνδρομητικης tv πληρωνω το μηνα 39 ευρω.

** συνδεση ιντερνετ εως 24mbps
    ** απεριοριστη σταθερη τηλεφωνια
    ** βασικο πακετο δορυφορικης συνδρομητικης tv.

τοσα ηθελε ο ΟΤΕ για το παγιο της γραμμης / διμηνο.
    Σωστα.
    Οταν μετακομισα Χαλκιδα (σε χωριο εξω απο Χαλκιδα) δεν υπηρχαν αλλοι παροχοι για την περιοχη μου οποτε δεν ειχα και αλλη επιλογη και μετα δεν το ξαναψαξα τη στιγμη που ειμαι ευχαριστημενη και ανταποκρινεται στις απαιτησεις μου.
    Κι οπως λες η τελικη ποιοτητα υπηρεσιων ενος παροχου , εξαρταται απο την κατασταση που βρισκεται η υποδομη του υπαρχοντος δικτυου, οποτε δεν το ρισκαρω να αλλαξω παροχο τη στιγμη που δεν εχω προβλημα.

6. Απάντηση #6
    Palmer
    Ο χρήστης Palmer είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 16
    Στέλιος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.098

Προεπιλογή

Συμφωνω με ολους σας και ιδιαιτερα με την φραση του Red (δεν ειναι ολοι οι χρηστες ιδιας τεχνικης καταρτισης)
    Και ειναι λιγοι αυτοι που μπορουνε να καταλαβουν την διαφορα, Βασικα εγω εχω Forthnet, οι τιμες ειναι γνωστες, και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος
    παρα πολυ, απο σταθεροτητα (ιντερνετ και τηλεφωνιας), το μονο προβλημα ειναι αν χρειαστει καποιος καποια πληροφορια απο θεμα εξυπηρετησης, θα φαει το μισαωρο στην αναμονη
    και αυτο οχι προσωπικη μου αποψη, αλλα απο φιλους, σε μενα δεν ετυχε προς το παρον να χρειαστω κατι

7. Απάντηση #7
    morna
    Ο χρήστης morna είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 11
    Ματίνα
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 19

Προεπιλογή

εγω εβαλα την cyta, και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη, ολο διακοπες και οταν τους ενημερωνω, η δικαιολογια ειναι
    οτι κανουν αναβαθμιση τωρα ψαχνομαι για κατι καλυτερο

8. Απάντηση #8
    Jared
    Αλέξης

Προεπιλογή

Αρχική απάντηση -> Palmer
    Συμφωνω με ολους σας και ιδιαιτερα με την φραση του Red (δεν ειναι ολοι οι χρηστες ιδιας τεχνικης καταρτισης)
    Και ειναι λιγοι αυτοι που μπορουνε να καταλαβουν την διαφορα, Βασικα εγω εχω Forthnet, οι τιμες ειναι γνωστες, και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος
    παρα πολυ, απο σταθεροτητα (ιντερνετ και τηλεφωνιας), το μονο προβλημα ειναι αν χρειαστει καποιος καποια πληροφορια απο θεμα εξυπηρετησης, θα φαει το μισαωρο στην αναμονη
    και αυτο οχι προσωπικη μου αποψη, αλλα απο φιλους, σε μενα δεν ετυχε προς το παρον να χρειαστω κατι
    Εμένα το μονο πρόβλημα που μου έκανε ειναι οτι χρειαστηκε να γινει παραμετροποίηση του μοντεμ μου και αυτο συνεβηκε τρεις φορες μεσα σε ενα διμηνο. Το καλο ειναι οτι αφου μου εξηγησαν την πρωτη φορα μετα την κανω μονη μου ακολουθοντας τα βηματα που μου εδειξαν.

9. Απάντηση #9
    Vagelis
    Ο χρήστης Vagelis είναι συνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 180
    Βαγγέλης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.189

Προεπιλογή

Αρχική απάντηση -> Jared
    Εμένα το μονο πρόβλημα που μου έκανε ειναι οτι χρειαστηκε να γινει παραμετροποίηση του μοντεμ μου και αυτο συνεβηκε τρεις φορες μεσα σε ενα διμηνο. Το καλο ειναι οτι αφου μου εξηγησαν την πρωτη φορα μετα την κανω μονη μου ακολουθοντας τα βηματα που μου εδειξαν.
    αδικαιολογητο εντελως.
    περα απο username & password , πρεπει ολα τα αλλα να δινονται αυτοματα απο τον παροχο.
    αν καθε χρηστης ηξερε να ψαξει το σωστο MTU , ας πουμε , τοτε η NASA δε θα ειχε καρεκλα για να κατσουμε.

μαλλον ψαχνοντας σε πανε με πειραματα που αν κατσουν , σου τα παρουσιαζουν ως ''το καταλληλο πακετο ρυθμισεων για εσας''

10. Απάντηση #10
    maralin
    Ο χρήστης maralin είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 448
    Μαρίνα
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 179

Προεπιλογή

Eixa Conn-x για αρκετα χρονια κ δεν ειχα ποτε προβλημα συνδεσης.
    Το τελευταιο διαστημα εχω αλλαξει εταιρεια ,δοκιμασα HOL ,δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα συνδεσης και το πακετο το μηνα ειναι 25 ευρώ .
    Παρατηρησα ομως πως με σφοδρη κακοκαιρια η συνδεση μου δεν ειναι κ τοσο καλη.{ανα διαστηματα η συνδεση διακοπτεται}
    Για τη Cyta οσοι φιλοι μου εχουν ,βασανιστηκαν γιατι σχεδον ποτε δεν εχουν συνδεση κ η δικαιολογια είναι ιδια οπως λεει κ η Morna πιο πανω....!!!

11. Απάντηση #11
    ninemia123
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Δημήτρης

Προεπιλογή

παντως τα τελη συνδεσης της περισσοτερες φορες ειναι η διαφορα που θα κερδιζαμε αν αλλαζαμε παροχο δηλ αν 2 εταιριες εχουν ιδιας ποιοτητας παροχες και η μια εχει τι ιδιο πακετο 2-3 ευρω πιο κατω για να αλλαξεις πρεπει να πληρωσεις τελη συνδεσης περιπου 33-36 ευρω οποτε ειναι και μια η αλλη .Δεν ξερω τι κολπακι ειναι κι αυτο με τα τελη συνδεσης

Ετικέτες

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X