Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 8 από 8

Θέμα: Προβλημα μετα απο επαναφορα

Περιγραφή - Windows Xp
  1. Απάντηση #1
    ninemia123
    Ο χρήστης ninemia123 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 346
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.813

Icong Προβλημα μετα απο επαναφορα

προβλημα μετα απο επαναφορα

Εκανα επαναφορα συστηματος σε προηγουμενο σημειο και δεν μπορω να πω με την ενοια ενω τρεχουν τα windows μου βγαζει την εικονα που χα στην επιφανεια εργασιας και ως εκει ουτε μπαρα εκκινησης κατω ουτε συντομευσεις τιποτα,με ετρωγε βασικα σημερα ο κ.... γιατι στην ουσια δεν χρειαζοταν η επαναφορα (τωρα ειμαι σε ασφαλη λειτουργεια) εβαλα χτες να δοκιμασω το προγραμμα του pao13 το prey εκει εβαλα κατα λαθος κι αλλον user με το ονομα guest αλλα κανενα προβλημα μου εβγαζε administator kai geust πατουσα το αντμιν και μια χαρα ,εκανα απεγκατασταση του prey μετα την διοκιμη και ολα οκ,ε πως μου ρθε και ειπα να κανω επαναφορα ετσι ,και μετα την επαναφορα παιρνω εικονα επιφανειας και τιποτα αλλο (δοκιμασα ολα τα σημεια επαναφορας που χα κανει αλλα σ μολα το ιδιο ),τι κανω για να μην μπαινω απο ασφαλη και να επαναφερω την επιφανεια εργασιας ως ειχε (στην ασφαλη ολες οι συντομευσεις κι εργασιες μου ειναι οκ) ,βασικα κατι με το user μου παει το μυαλο αλλα τι να κανω δεν ξερω

2. Απάντηση #2
    Vagelis
    Ο χρήστης Vagelis είναι συνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 180
    Βαγγέλης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.151

Προεπιλογή

να μας ελεγες και για ποιο λειτουργικο μιλαμε...
    αν ειναι xp ... κακως εκανες επαναφορα.. μια στις χιλιες να κανει σωστη δουλεια..

κι επειδη μπορει να εχουν γινει πααααρααα πολλα...
    καλυτερη λυση ειναι μεσω teamviewer..
    το κοιταμε μεχρι ποιο σημειο μπορει να επανελθει..

3. Απάντηση #3
    ninemia123
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Δημήτρης

Προεπιλογή

το ξερω οτι κακος εκανα στο πα με ετρωγε σημερα ,ναι xp ειναι ,τωρα δημιουργησα ενα νεο χρηστη γιατι ψυλιαστικα οτι εκει ειναι το προβλημα μπαινω κανονικα σαν νεος χρηστης αππα στην επιφανεια εργασια εχω τα βασικα προγραμματα τα αλλα υπαρχουν στον φακελο επιφανεια εργασιας Administrator στον πινακα οταν παω στους χρηστες δεν τον βλεπω βλεπω μονο τον καινουριο χρηστη που εβαλα και τον geust ειπα να αλλαξω το ονομα του καινουριου χρηστη σε Administrator ετσι για να το μπερδεψω αλλα λεει οτι υπαρχει τετοιο ονομα καμια ιδεα που μπορει να ειναι να τον επαναφερω;η στην τελικη να αντιγραψω απλατην επιφανεια εργασια του Administrator στην δικια μου και ως εκει;

4. Απάντηση #4
    ninemia123
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Δημήτρης

Προεπιλογή

τον επανεφερα μετα απο προσπαθειες,βασικα αυτο που καταλαβαινα ειναι οτι δεν φορτωνε τις ρυθμισεις του administrator αγνωστο γιατι κι οχι οτι ειχα καποιο προβλημα ,μπηκα σε ασφαλη λειτουργεια πηγα να δω εκει αν μπορω να κανω κατι μετα απο διαφορες επαναφορες σε διαφορετικα σημεια αλλα τιποτα απλα σε ασφαλη λειτουργεια δημιουργησα εναν νεο χρηστη κι οταν ξαναμπηκα μπηκα με το ονομα του νεου χρηστη εχοντας προσβαση στα αρχεια μου στον φακελο admin.. αυτο που π[αρατηρησα ηταν οτι ειχαν χαθει το ιστορικο απο μοτζιλα εξπλορερ κτλ (κακο αλλα πολυ μικρο απ το να εχανα τα αρχεια μου) εβαλα την επιφανεια εργασιας του αντμιν σε μενα αλλα δεν με ικανοποιουσε και πολυ εκανα μετα μεσα απο τον καινουριο user προσπαθεια επαναφορας και ηταν επιτυχεις ,κατι ετρεχε με τον user εξ αρχης και φαινοταν αυτο αν καποιος εχει καταλαβει κατι η εχει μια λυση αλλη ας την αναφερει για να βοηθηθουν κι αλλοι που θα χουν φαινες ιδεες σαν την δικη μου THANKS ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ

5. Απάντηση #5
    Vagelis
    Βαγγέλης

Προεπιλογή

βασικα , να αποδεχθουμε το γεγονος οτι εχεις κανεις παρα πολλες αλλαγες μαζι.
    αποτελεσμα ειναι να μπερδευεις και να μπερδευεσαι.

αν σε βαλω να κανεις πραγματα μεσω control userpasswords2 ειναι σιγουρο οτι θα κανεις ζημια.
    οποτε:
    1. ή το κοιταμε μεσω teamviewer
    2. ή κανεις την αντιγραφη της επιφανειας οπως ειπες κι οτι βγει..

6. Απάντηση #6
    Vagelis
    Βαγγέλης

Προεπιλογή

Αρχική απάντηση -> ninemia123
    τον επανεφερα μετα απο προσπαθειες........THANKS ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ
    αρα ...solved

7. Απάντηση #7
    ninemia123
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Δημήτρης

Προεπιλογή

επανηλθε μετα την τελευταια επαναφορα οπως ειπα ,απλα το ερωτημα μου πλεον ειναι ,μιας και οταν δημιουργησα νεο χρηστη ως διαχειριστει δενηξερα πως μπορουσα να επεναφερω τον χρηστη admin ενω στα αρχεια τον εβλεπα κι οταν πηγαινα να αλλαξω το ονομα του νεου χρηστη στο ονομα του παλιου δεν μ αφηνε λεγοντας μου οτι υπαρχει τετοιος χρηστης το ερωτημα μου ειναι πως θα τον ξαναεφερνα σε λειτουργεια εκεινη την στιγμη χωρις επαναφορα (αν και η τελευται πετυχε) ,τον χρηστη administrator (απο πινακα δεν τον εβλεπα απλα τα αρχεια στον c εβλεπα)

8. Απάντηση #8
    Vagelis
    Βαγγέλης

Προεπιλογή

o admin που δεν εβλεπες , αλλα υπηρχε ειναι παντα κρυφος .. για να μην κανουν οι χρηστες τετοιες αλλαγες..

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ