Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 8 από 8
  1. Απάντηση #1
    Ναος
    Ο χρήστης Ναος είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 3473
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Νίκος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 58

Προεπιλογή Πρόβλημα με ανάλυση οθόνης σε laptop

Αγαπητοί συνδαιτημόνες!

Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου έχω «αποκτήσει» ένα πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνης στο laptop μου με windows 10. Στα καλά καθούμενα, για 1-2 δευτερόλεπτα περίπου, κάτι σαν να άνοιξε και έκλεισε στον υπολογιστή και σταμάτησε να προβάλλεται στην τηλεόραση ο υπολογιστής μου. Στην αρχή νόμιζα πως έφταιγε το HDMI καλώδιο, κάτι που φυσικά ήταν λάθος εκτίμηση. Αφού τον «πάλεψα» από εδώ, τον «πάλεψα» από εκεί, δεν κατάφερα τίποτα και του έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κρατώντας όμως τα αρχεία μου. Όταν τελείωσα, ως εκ θαύματος η ανάλυση επανήλθε και συνέδεσα εκ νέου τον υπολογιστή με την τηλεόραση. Οποία ευτυχία!!! Είχα λύσει το πρόβλημά μου! για 2 λεπτά όμως, ο υπολογιστής ξαναεπανήλθε στο προηγούμενο πρόβλημα και η τηλεόραση έπαψε να προβάλει τον υπολογιστή και πάλι. Έκτοτε ακολούθησαν άλλες 2 επαναφορές συστήματος αλλά αυτές τις φορές δεν επανήλθε ούτε για ένα sec η ανάλυση οθόνης.

Βασικά για να είμαι ειλικρινής, πρόβλημα ιδιαίτερο δεν έχω με αυτήν την «ξεχειλωμένη» οθόνη που μοιάζει να έχει πατηθεί από πάνω προς τα κάτω. Έχει κανείς την εντύπωση πως έχει συμπιεστεί με αποτέλεσμα να φαίνεται σαν τσιτωμένη και τραβηγμένη από τις άκρες. Μπορώ να κάνω τις δουλειές μου και έτσι. Το μέγιστο πρόβλημα είναι ότι συνηθίζω να συνδέω το laptop με την τηλεόραση για να βλέπω σε live streaming όλα τα αθλητικά γεγονότα των ελληνικών ομάδων με ξένες. Κι επειδή το μέγεθος της οθόνης της τηλεόρασης είναι πιο απολαυστικό λόγων ιντσών, αναγκάζομαι να σας γράφω το παράπονό μου.

Ένα δεύτερο πρόβλημα που προέκυψε με την ανάλυση οθόνης, είναι ότι εξαφανίστηκε η επιλογή «αναστολή λειτουργίας» που τη συναντούσε κανείς όταν επιχειρούσε να κλείσει τον υπολογιστή του προσωρινά. Αλλά αυτό είναι το τελευταίο που με έχει ενοχλήσει…

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	Driver_booster.png 
Προβολές: 60 
Μέγεθος: 7,1 KB 
ID: 8821

Το laptop Dell insiron 1764 όπως είπαμε έχει windows 10. Εάν χρειαστείτε πληροφορίες για την κάρτα γραφικών, υποθέτω πως χρειαστείτε αυτές τις πληροφορίες.

Ονομασία:	Διαχειριση_Συσκευων.jpg 
Προβολές: 3 
Μέγεθος: 86,8 KB 
ID: 8822

Οι μοναδικές επιλογές ανάλυσης εικόνας που έχω πλέον από τις πολλές που είχα, είναι αυτές…

Ονομασία:	Ρυθμισεις.jpg 
Προβολές: 3 
Μέγεθος: 47,6 KB 
ID: 8823

Ονομασία:	prodiagrafes twn windows.png 
Προβολές: 60 
Μέγεθος: 8,5 KB 
ID: 8824

Τι πιθανότητες να γίνει ο υπολογιστής μου καλά δίνεται γιατρέ μου;;;

2. Απάντηση #2
    Vagelis
    Ο χρήστης Vagelis είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 180
    Βαγγέλης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.182

Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με ανάλυση οθόνης σε laptop

καταρχην, το μεγεθος της γραμματοσειρας, με την οποια γραφεις, ειναι βασανιστικο για τον αναγνωστη.
    αν μπορεις να γραφεις με μικροτερη.

στο θεμα μας:
    επειδη τα προβληματα ειναι πολλα και δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να ψαχθουν ΟΛΑ.. ενα - ενα..
    θα ελεγα να κάνεις μια φορα ακομη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, ομως αυτη τη φορα
    να μην εγκαταστησεις ΚΑΝΕΝΑ προγραμμα ευρεσης drivers ή οποιοδηποτε αλλο χρησιμοποιεις για διαφορες ασχολιες.
    θα εγκαταστησεις ΜΟΝΟ τα απολυτως απαραιτητα.
    αν σου λειπει καποιος driver, θα τον κατεβασεις απο τη σελιδα του κατασκευαστη του λαπτοπ.
    δε θα κανεις καμια ιδιαιτερη ρυθμιση και ειδικα τπτ που να σχετιζεται με την οθονη.
    δε θα συνδεσεις πανω του την τηλεοραση.

θα μεινεις ετσι μια μερα ή καμποσες ωρες.

μετα, αν δεν αλλαξει κατι και ολα πανε καλα, θα συνδεσεις την τηλεοραση.
    (ακομη δε θα βαλεις κανενα προγραμμα)
    αν και η τηλεοραση παει μια χαρα, τοτε θα ξεκινησεις να βαζεις ΕΝΑ - ΕΝΑ τα προγραμματα που χρησιμοποιεις
    και θα τσεκαρεις μετα την εγκατασταση τινος προγραμματος, βγηκε ξανα το προβλημα.

αν ολα αυτα σου φαινονται βουνο, ξεκινα ενα βαθυ σκαναρισμα με τα προγραμματα ερευνας και καθαρισμου που εχουμε στο φορουμ
    και ας ελπισουμε οτι θα βρεθει ο ενοχος.

*** το βυσμα HDMI του laptop, ειναι σιγουρα σε καλη κατασταση ?

3. Απάντηση #3
    Ναος
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Νίκος

Αρχική απάντηση -> Vagelis
    καταρχην, το μεγεθος της γραμματοσειρας, με την οποια γραφεις, ειναι βασανιστικο για τον αναγνωστη.
    αν μπορεις να γραφεις με μικροτερη.
    Το άλλαξα το μέγεθος. Όμως δεν έχω πια την αίσθηση της γραμματοσειράς ακόμα και όταν γράφω στο word! Έχει αλλάξει εντελώς η εμφάνιση όλων όσων βλέπω με το πρόβλημα της ανάλυσης εικόνας. Ελπίζω έτσι όπως γράφω τώρα να είναι καλύτερα.

θα ελεγα να κάνεις μια φορα ακομη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, ομως αυτη τη φορα
    να μην εγκαταστησεις ΚΑΝΕΝΑ προγραμμα ευρεσης drivers
    Drivers δεν κατεβάζω επειδή δε χρειάζεται. Όταν κάνω επαναφορά και μετά, προφανώς κατά την επαναφορά μπαίνουν αυτόματα και οι drivers χωρίς καμία δική μου παρέμβαση.

Με το που ολοκληρώνεται η επαναφορά, είναι απολύτως εμφανές ότι η γραμματοσειρά δεν έχει επανέλθει πριν καν προλάβει να ανοίξει και μπω στην επιφάνεια εργασίας. Θέλω να πω, πως με το που ολοκληρώνεται η διαδικασία επαναφοράς και σου γράφουν τα windows «καλώς ορίσατε» και όλα αυτά τα σχετικά, είναι εμφανές πριν προλάβεις καν να ακουμπήσεις το ποντίκι σου ότι δεν έχει βελτιωθεί τίποτα. Κατά συνέπεια δεν έχω προφτάσει καν να ακουμπήσω το ποντίκι μου για να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα. Είναι «φως φανάρι» ότι η επαναφορά δεν έκανε το παραμικρό.

το βυσμα HDMI του laptop, ειναι σιγουρα σε καλη κατασταση ?
    Αν κρίνω από το γεγονός ότι χρησιμοποιείται στον αποκωδικοποιητή της τηλεόρασης εδώ και κάμποσα χρόνια, μάλλον είναι μια χαρά. Αλλά το πρόβλημα με την ανάλυση στον υπολογιστή μου υπάρχει χωρίς καν να έχω προλάβει να συνδέσω το hdmi στον υπολογιστή. Μετά την επαναφορά δηλαδή είναι τόσο εμφανές ότι το πρόβλημα με την ανάλυση παραμένει, που δεν υπάρχει καν λόγος να το συνδέσω.

ξεκινα ενα βαθυ σκαναρισμα με τα προγραμματα ερευνας και καθαρισμου που εχουμε στο φορουμ
    Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κοιτάξει ποια προγράμματα έχετε. Αυτό που μου γράφεις όμως το έχω κάνει ήδη με το Advanced SystemCare 11 PRO όσον αφορά τον καθαρισμό και το Driver Booster 5 PRO όσον αφορά τους drivers χωρίς καμία επιτυχία δυστυχώς.

4. Απάντηση #4
    Vagelis
    Βαγγέλης

Αρχική απάντηση -> Ναος
    Το άλλαξα το μέγεθος. Όμως δεν έχω πια την αίσθηση της γραμματοσειράς ακόμα και όταν γράφω στο word! Έχει αλλάξει εντελώς η εμφάνιση όλων όσων βλέπω με το πρόβλημα της ανάλυσης εικόνας. Ελπίζω έτσι όπως γράφω τώρα να είναι καλύτερα.
    κατανοητο.!
    απο τη στιγμη που εχεις προβλημα, δυσκολα θα εχεις τη σωστη αισθηση.

Αρχική απάντηση -> Ναος
    Drivers δεν κατεβάζω επειδή δε χρειάζεται. Όταν κάνω επαναφορά και μετά, προφανώς κατά την επαναφορά μπαίνουν αυτόματα και οι drivers χωρίς καμία δική μου παρέμβαση.

Με το που ολοκληρώνεται η επαναφορά, είναι απολύτως εμφανές ότι η γραμματοσειρά δεν έχει επανέλθει πριν καν προλάβει να ανοίξει και μπω στην επιφάνεια εργασίας.
    .........
    ......... Αυτό που μου γράφεις όμως το έχω κάνει ήδη με το Advanced SystemCare 11 PRO
    όσον αφορά τον καθαρισμό και το Driver Booster 5 PRO όσον αφορά τους drivers χωρίς καμία επιτυχία δυστυχώς.

εδω μου τα μπερδευεις λιγακι..
    άλλο η επαναφορα σε εργοστασιακη κατασταση και άλλο η επαναφορα συστηματος σε καποιο προσφατο σημειο επαναφορας.
    η πρωτη φερνει σε κατασταση ''μαμα'' το μηχανημα και η δευτερη σε ενα σημειο που δημιουργηθηκε μερικες μερες πριν,
    πραγμα που σημαινει οτι μπορει να εχει συμπεριλαβει ΚΑΙ το προβλημα μαζι.
    επισης, οταν μιλαω για προγραμματα ερευνας και καθαρισμου,
    προφανως και δεν αναφερομαι σε απλα προγραμματα καθαρισμου registry και προσωρινων αρχειων,
    ασε δε, που εδω αναιρεις τα λεγομενα σου, οτι δλδ δε χρειαζεσαι drivers αλλα εγκαθιστας το Driver boost,
    το οποιο βρισκει και εγκαθιστα drivers.

ας καταληξουμε τι απ'ολα συμβαινει, για να βρουμε ευκολοτερα μια ακρη.

Αρχική απάντηση -> Ναος
    Αν κρίνω από το γεγονός ότι χρησιμοποιείται στον αποκωδικοποιητή της τηλεόρασης εδώ και κάμποσα χρόνια, μάλλον είναι μια χαρά.
    κι εγω πιστευω οτι ειναι κατι αποκλειστικα μεσα στο λαπτοπ σου και γι'αυτο μιλησα για το βυσμα που εχει ενσωματωμενο πανω του
    και οχι για το καλωδιο ή το βυσμα της τηλεορασης.

εχεις τελικα το συστημα σου ή οχι, τη δυνατοτητα να γυρισει πισω σε εργοστασιακη κατασταση ?

5. Απάντηση #5
    Ναος
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Νίκος

άλλο η επαναφορα σε εργοστασιακη κατασταση και άλλο η επαναφορα συστηματος
    Ναι, αυτό έκανα και εγώ.

Αρχική απάντηση -> Ναος
    επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κρατώντας όμως τα αρχεία μου.

Ονομασία:	epanafora_pc.png 
Προβολές: 1 
Μέγεθος: 39,6 KB 
ID: 8825

ασε δε, που εδω αναιρεις τα λεγομενα σου, οτι δλδ δε χρειαζεσαι drivers αλλα εγκαθιστας το Driver boost
    Όταν τελειώσει η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, πράγματι, δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις drivers. Κατά την επαναφορά εγκαθίστανται προφανώς αυτόματα όλοι οι οδηγοί που χρειάζεσαι. Λόγω του ότι η δουλειά όμως δεν έγινε, αναγκάστηκα και εγκατέστησα το Driver Booster 5 PRO μπας και διορθωθεί με αυτόν τον τρόπο. Στην ουσία δηλαδή ακολούθησα την οδηγία σου

ξεκινα ενα βαθυ σκαναρισμα με τα προγραμματα ερευνας και καθαρισμου που εχουμε στο φορουμ
    Απλά το έκανα με δικό μου πρόγραμμα το οποίο όμως δεν δούλεψε.

Ψάχνοντας λοιπόν από εδώ και από εκεί, βρήκα κάποιες πηγές. Μία από αυτές είναι και αυτή

Σύνδεσμος:
    Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

Ακολούθησα όχι τις πρώτες επιλογές αλλά την Uninstall the graphics driver

Δε νομίζω όμως να δούλεψε η επιλογή αυτή οπότε είπα να προσπαθήσω και να δοκιμάσω την τύχη μου με την αμέσως επόμενη, κατεβάζοντας το Driver Easy. Το πρόγραμμα αυτό όμως σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις μόνο έναν οδηγό στην δωρεάν αυτή έκδοση. Έτσι λοιπόν, από τους 3 οδηγούς που μου βρήκε ότι ήθελαν ανανέωση, επέλεξα τον πρώτο οδηγό που μου φάνηκε ότι θα είχε κάποια πιθανότητα να μου λύσει το πρόβλημα. Όπως και έκανα. Μη με ρωτήσετε ποιος ήταν, δε θυμάμαι!

Στο σημείο αυτό, έκανα επανεκκίνηση αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Και εκεί που κοίταζα την καρτέλα με τους οδηγούς για να δω μπας και έχει αλλάξει κάτι, η οθόνη έκανε κάτι flash, ανοιγοκλεισήματα και μαύρη οθόνη, εκεί λέω, πάει ο υπολογιστής μου, κάηκε, επανήλθαν οι αναλύσεις!!! Ο υπολογιστής έφτιαξε ξανά!!! Το παράξενο είναι ότι έφτιαξε εκεί που δεν το περίμενες, όχι δηλαδή αμέσως μετά την επανεκκίνηση, αλλά αφού είχε γίνει αυτή και μερικά λεπτά μετά επανήλθαν οι σωστές αναλύσεις.

Ποιες από τις 2 ενέργειες που έκανα ήταν αυτή που δούλεψε, δεν ξέρω. Λογικά θα πρέπει να ήταν αυτή με το πρόγραμμα.

Πηγαίνοντας μετά τη διόρθωση στην καρτέλα με τους οδηγούς, την οποία τη βρίσκει κανείς στη διαδρομή: μενού έναρξης (στην κάτω αριστερή γωνία στη μπάρα εργασιών -

Ονομασία:	start_pc.png 
Προβολές: 52 
Μέγεθος: 1,7 KB 
ID: 8826

Διαχείριση συσκευών

Ονομασία:	epiloges.png 
Μέγεθος: 28,0 KB 
ID: 8827

Στο παράθυρο που θα σας ανοίξει πηγαίνετε στην εντολή «προσαρμογείς οθόνης» και στη συνέχεια «ιδιότητες»

Ονομασία:	diaxeirisi_siskeywn.png 
Μέγεθος: 48,7 KB 
ID: 8828

Και στο δεύτερο πεδίο του μενού θα δείτε το «Πρόγραμμα οδήγησης».

Ψάχνοντας αρκετά θα έλεγα πριν τα «σκαλίσω» όλα αυτά, διάβασα πως τα windows κάνουν κάποιες αναβαθμίσεις στην κάρτα γραφικών που στην ουσία αντί να φτιάξει κάποια πράγματα, τα χαλάει όπως και έγινε στην περίπτωσή μου.

Αυτό που πραγματικά εντυπωσιάζει και στην ουσία επαληθεύει αυτά που διάβασα, είναι να δείτε την καρτέλα με τους οδηγούς που είχα πριν (και ανήρτησα στην αρχή του post μου) και αυτή που εμφανίστηκε μετά!!! Σας παραθέτω δίπλα – δίπλα και τις 2 για να δείτε το εντυπωσιακό…

Ονομασία:	idiotites_randeon_2.png 
Μέγεθος: 207,3 KB 
ID: 8831 Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	idiotites randeon.png 
Προβολές: 53 
Μέγεθος: 28,8 KB 
ID: 8829

Δείτε την ημερομηνία και έκδοση που είχα πριν που είναι του 2017 και την χρονολογία έκδοσης που έχω τώρα του 2015!!! Η έκδοση λοιπόν του 2015 8.970.100.9001 είναι το κλειδί στην ιστορία αυτή που έχει από όσο διάβασα, ταλαιπωρήσει πολύ κόσμο.

Αν μπορείτε τώρα σαν ειδήμονες που είστε να βρείτε τους οδηγούς με αυτή την έκδοση και να την προτείνετε στους απελπισμένους που θα ζητήσουν τη βοήθειά σας, θα ήταν το ιδανικό για να μην μπλέξουν με όλα αυτά που σας έγραψα.

6. Απάντηση #6
    Vagelis
    Βαγγέλης

Αρχική απάντηση -> Ναος
    Ναι, αυτό έκανα και εγώ.

Όταν τελειώσει η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, πράγματι, δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις drivers. Κατά την επαναφορά εγκαθίστανται προφανώς αυτόματα όλοι οι οδηγοί που χρειάζεσαι. Λόγω του ότι η δουλειά όμως δεν έγινε, αναγκάστηκα και εγκατέστησα το Driver Booster 5 PRO μπας και διορθωθεί με αυτόν τον τρόπο. Στην ουσία δηλαδή ακολούθησα την οδηγία σου
    αν οντως πιστευεις οτι ακολουθησες οτι προτεινα, τοτε ΟΚ..

Αρχική απάντηση -> Ναος
    Αυτό που πραγματικά εντυπωσιάζει και στην ουσία επαληθεύει αυτά που διάβασα, είναι να δείτε την καρτέλα με τους οδηγούς που είχα πριν (και ανήρτησα στην αρχή του post μου) και αυτή που εμφανίστηκε μετά!!! Σας παραθέτω δίπλα – δίπλα και τις 2 για να δείτε το εντυπωσιακό…

Δείτε την ημερομηνία και έκδοση που είχα πριν που είναι του 2017 και την χρονολογία έκδοσης που έχω τώρα του 2015!!! Η έκδοση λοιπόν του 2015 8.970.100.9001 είναι το κλειδί στην ιστορία αυτή που έχει από όσο διάβασα, ταλαιπωρήσει πολύ κόσμο.
    ναι, αυτο ισχυει σε πολλα λαπτοπ.
    ο παλιοτερος οδηγος οθονης, δουλευει καλυτερα απο τον νεοτερο, συμπτωματικα το ειχα κι εγω αυτο.

τι συνεβη πραγματικα !!!
    καποια στιγμη ή εγινε ''υπογειως'' - με ή χωρις την εγκριση σου - αναβαθμιση των οδηγων οθονης.
    ο νεος οδηγος δεν εκατσε καλα και αρχισε τα προβληματα.
    εσυ εκανες επανεγκατασταση του λειτουργικου (με διατηρηση των αρχειων) και οχι επαναφορα σε εργοστασιακη κατασταση.
    με αυτο που εκανες, περαστηκαν εκ νεου τα windows, χωρις ομως να εγκαθισταται και ο πληρης οδηγος οθονης, παρα μονο ο βασικος.
    το λειτουργικο σου, μολις συνδεθει στο ιντερνετ, επικοινωνει με τη μαμα του και κατεβαζει αυτοματως αναβαθμισεις,
    μεταξυ αυτων και τον τελευταιο driver οθονης... εκεινον που σου προκαλεσε τα προβληματα.
    (η εργοστασιακη κατασταση θα περιειχε τον λειτουργικο driver)

ετσι, ανακυκλωνοταν το προβλημα, οσες φορες κι αν εκανες οτι εκανες..
    αν εκανες τα βηματα οπως τα ειπα (κατεβασμα απο τη σελιδα του κατασκευαστη), θα εγκαθιστουσες τον οδηγο που λειτουργει.

οχι, δεν ειναι περιεργο που ενας παλιοτερος οδηγος παιζει καλυτερα, ισως ο νεοτερος να μην ειναι σταθερος και δοκιμασμενος πληρως.

αυτα απο μενα..

7. Απάντηση #7
    DeltaTech
    Ο χρήστης DeltaTech είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 3781
    Ακης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 243

Εν συντομία να σου πω εδώ ότι, όταν πας στο Windows Update ή όταν αυτό ξεκινάει αυτόματα, ρύθμισέ το να σου ζητάει καταρχήν άδεια πριν την εγκατάσταση ενημερώσεων, ώστε να μην την ξαναπατήσεις και επίσης, όλα τα προεραιτικά που δίνει συνήθως (drivers οθονών, bluetooth, wifi κ.α.), απέφευγέ τα γιατί αυτό το πρόβλημα το είχαμε πολλοί τελικά!! χαχαχαχα
    Είχα κι εγώ με τη σειρά μου (αλλλά πολύ παλαιότερα) το ίδιο πρόβλημα με driver οδηγού οθόνης σε Fujitsu Siemens και μου κράσαρε το σύμπαν!! Έτρεξα ξανά τα Windows σε Ασφαλή Λειτουργία και από εκεί απεγκατέστησα το νέο driver (τι ήθελα και τον εγκατέστησα!!) και ετσι έλυσα το πρόβλημα...
    Αυτό να το έχετε κατά νου όλοι, όταν κάνετε update τους drivers σας σε hardware ειδικά από το Windows Update! Εδώ κάποιες φορές, δεν λειτουργεί ούτε ο επίσημος driver από την ίδια την κατασκευάστρια εταιρία!! Το συνάντησα και αυτό σε PC tower...
    Γειράσκω αει διδασκόμενος!!

8. Απάντηση #8
    Veyron
    Ο χρήστης Veyron είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 98
    Γιάννης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 909

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το Notebook έχει Windows 10 αλλά η AMD ΔΕΝ έχει Drivers για την συγκεκριμένη κάρτα για Windows 10.

Υποθέτω ότι είχε Windows 7 και αναβαθμιζόταν μέχρι τα Windows 8, ούτε καν 8.1.

Δεν ξέρω αν δούλευε σταθερά με την παλιά έκδοση των οδηγών και χάλασε μετά την αναβάθμιση, αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν υπάρχουν οδηγοί για Windows 10 στο συγκεκριμένο Notebook για την κάρτα γραφικών HD 4300 series.

Οι οδηγοί που εμφανίζονται στην φωτογραφία είναι εδώ:

Σύνδεσμος:

Μπορείς να κατεβάσεις το Radeon Crimson Relive και να εντοπίσει αυτόματα τους οδηγούς για το σύστημα σου. (Δεν γνωρίζω αν αντιμετωπίσεις κάποια προβλήματα συμβατότητας) αλλά από αυτή την σουίτα μπορείς να κάνεις και πολλές άλλες ρυθμίσεις για την οθόνη σου.

Σύνδεσμος:

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας: