Ηρθα αντιμετωπος με ενα προβλημα στην adroid συσκευη κινητου τηλεφωνου μου, το οποιο ηταν το εξης:
Οταν πατουσα για να ενημερωθουν η ηδη υπαρχουσες εφαρμογες μου, ενω πηγαινε στο 100% δεν εκανε ενημερωση σταματουσε χωρις να κολαει η συσκευη, το ιδιο εκανε και σε καθε προσπαθεια εγκαταστασης νεας εφαρμογης. Το πρωτο που εκανα ηταν επανεκινηση της συσκευης καθως και ελεγχο της σωστης ημερομηνιας και ωρας. Το προβλημα δε λυθηκε ετσι ανοιξα τη διαχειρηση εφαρμογων, συνηθως μεσω ρυθμισεων οπου θα το βρουμε η ως εφαρμογες η διαχειρηση εφαρμογων εξαρταται την συσκευη.

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	GOOGLEPLAY 1.jpg 
Προβολές: 0 
Μέγεθος: 45,0 KB 
ID: 7322

Θα ψαξουμε να βρουμε το google play store οπου και θα το επιλεξουμε

Ονομασία:	GOOGLEPLAY 2.jpg 
Μέγεθος: 54,2 KB 
ID: 7323

Θα κανουμε διαγραφη προσωρινης η κρυφης μνημης και δεδομενων. Το ιδιο θα κανουμε και στην εφαρμογη ''διαχειριση ληψεων''

Ονομασία:	GOOGLEPLAY 3.jpg 
Μέγεθος: 59,5 KB 
ID: 7324

Προσεχοντας τη διαχειρηση ληψεων να ειναι ενεργοποιημενη. Αν δε λυθει σε καποιο απο τα προηγουμενα βηματα, οπως εγινε στη δικη μου συσκευη, τοτε κανουμε καταργηση ενημερωσεων στο google play και επαννεκινηση συσκευης. Μνημη υπηρχε στην συσκευη και δεν ηταν θεμα μνημης και μετα απο το τελευταιο βημα η συσκευη δουλευει τελεια, να σημειωσω οτι σε καποια βηματα ενω εδειχνε οτι ανταποκρινοταν και εκανε ενημερωσεις σε επιλεγμενες εφαρμογες καποιες αλλες δεν τις εκανε. Με το τελευταιο βημα λυθηκε οριστικα το προβλημα μου... σε σας ισως να μην χρειαζονται ολα τα βηματα.