Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 7 από 7
  1. Απάντηση #1
    almpaniss
    Ο χρήστης almpaniss είναι αποσυνδεδεμένος
    A
    id Μέλους Μέλος: 11696
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Σπύρος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 3

Προεπιλογή Προβληματα με gps

Καλησπέρα και απο εμένα,
    μετα απο ανασκαφή που έκανα βρεθηκαν στα χερια μου 2 gps κινέζικα προφανως, στα οποία δεν ανοίγει η πλοήγηση και ενα mio 500 το οποίο μολις το ανοίγω με πηγαινει σε οθονη windows προσπαθόντας να κανει setup χωρίς όμως επιτυχία.Μπορώ να κάνω κάτι σχετικό ωστε να δουλέψουν? διαβάζω αρκετές ώρες αλλα δεν έχω καταφέρει κατι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

2. Απάντηση #2
    alternative
    Ο χρήστης alternative είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 1701
    Ακης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 172

Προεπιλογή Απάντηση: Προβληματα με gps

χωρις να ειμαι σχετικος, δοκιμασες να τα αφησεις για ωρες στη φορτιση ?
    μηπως τα παιξανε οι μπαταριες ?

3. Απάντηση #3
    Palmer
    Ο χρήστης Palmer είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 16
    Στέλιος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.148

Αρχική απάντηση -> alternative
    δοκιμασες να τα αφησεις για ωρες στη φορτιση ?
    Πολύ βασικό αυτό που γράφει ο Άκης...

Τα στοιχεία που δίνεις είναι γενικά, χωρίς ιδιαίτερους προσδιορισμούς, οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν είναι εύκολη όποια βοήθεια. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι απαντήσεις είναι μαντεψιά. Θα πρέπει να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία. * Κάθε συσκευή ξεχωριστά, όπως για παράδειγμα τι ανάλυση έχουν οι κινέζικες συσκευές, μπαίνουν στο μενού;; έχουν επιλογή να επιλέξεις διαδρομή του προγράμματος πλοήγησης στο οποίο θα τρέχει η συσκευή πατώντας το μανίσιο κουμπάκι πλοήγησης;;. και διάφορα άλλα. Όσο για το mio, μήπως είχες εξωτερική κάρτα και τώρα δεν υπάρχει;; ή δε λειτουργεί σωστά, ή έχεις διαγράψει τα αρχεία παλαιότερα και το έχεις ξεχάσει;;.
    Μήπως είχες βάλει κάποιο ξεκλείδωμα;;, ""Με το μήπως όμως δε γίνεται"" Σπύρο δώσε περισσότερα στοιχεία για να κάνουμε μια προσπάθεια βοηθείας.

4. Απάντηση #4
    almpaniss
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    A
    Σπύρος

παιδια ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σας. Τα κινέζικα εχουν μόνο ενα αυτοκόλλητο πίσω με licence προφανώς για windows ce core 5 και οποια πληροφορία μπορω να έχω είναι απο τις φωτο που παραθέτω. Το μενού δουλεύει κανονικά σε όλα τα επίπεδα media κλπ αλλά πατώντας το navigator δεν ανοιγει τίποτα.Το mio πήρε μπρός, μπήκε στο χάρτη του αλλά δυσκολεύεται να βρεί δορυφόρους.Ίσως να είναι αυτό που λέει ο φίλος Άκης παραπάνω.Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τα πάντα απο την αρχή? Έχω την εντύπωση πως είναι ίσως και πρίν το 11 η αγορά τους.

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	kineziko_1.jpg 
Προβολές: 14 
Μέγεθος: 29,7 KB 
ID: 7164

Ονομασία:	kineziko_2.jpg 
Μέγεθος: 11,3 KB 
ID: 7165

Ονομασία:	kineziko_3.jpg 
Μέγεθος: 22,1 KB 
ID: 7166

Σας ευχαριστώ

5. Απάντηση #5
    FilSteve
    Ο χρήστης FilSteve είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 3
    Στράτος (Στηβ)
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.955

Αρχική απάντηση -> almpaniss
    Το μενού δουλεύει κανονικά σε όλα τα επίπεδα media κλπ αλλά πατώντας το navigator δεν ανοιγει τίποτα.
      Αρχική απάντηση -> Palmer
    έχουν επιλογή να επιλέξεις διαδρομή του προγράμματος πλοήγησης στο οποίο θα τρέχει η συσκευή πατώντας το μανίσιο κουμπάκι πλοήγησης;;.
    Δεν απαντησες στην παραπανω ερωτηση. Θα εξαρτηθει ποια θα ειναι η απαντηση σου. Αν και θεωρω ευκολα θα μπορεσεις να τα βαλεις σε λειτουργια απο τη στιγμη που λειτουργει το βασικο μενου της συσκευης. Μπορει να υπαρξει καθοδηγηση στο τι πρεπει να κανεις, οπως και αν χρειαστουν καποια αρχεια, skin, data και καποια αλλα που δεν αποτελουν παρανομη χορηγηση. Αν λειπουν καποια αρχεια τα οποια δεν μπορουμε να σου τα δωσουμε θα πρεπει να τα βρεις καπου αλλου και οχι εδω.

Το mio πήρε μπρός, μπήκε στο χάρτη του αλλά δυσκολεύεται να βρεί δορυφόρους
    Το mio θα βρει δορυφορους μετα απο 20-25 λεπτα σαν πρωτη φορα, μετα απο μεγαλο διαστημα χωρις λειτουργια και αποστασεις
    τελευταιου στιγματος πανω απο 400 - 500 χιλιομετρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τα πάντα απο την αρχή?
    Πιθανοτατα να υπαρχει αλλα ξεφευγουμε απο τα ορια νομιμοτητας, οποτε δεν μπορει να γινει κατι επανω σε αυτο.

* Μη ξεχασεις οι συσκευες σου να ειναι πληρως φορτισμενες (οπως εχει αναφερθει παραπανω), αν υπαρχει προβλημα μπαταριων?
    φροντισε η συσκευη να ειναι συνδεδεμενη σε παροχη (αυτοκινητου ή με το φορτιστη με προεκταση σε καποιο μπαλκονι - ταρατσα).

6. Απάντηση #6
    almpaniss
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    A
    Σπύρος

καλησπέρα filsteve, ευχαριστώ πολύ για το μήνυμά σου. στην ερώτηση έχω απαντήσει αναφέροντας πως δεν ανοίγει καν το navigator οποτε δεν θα μπορούσα ούτως ή άλλως να επιλέξω διαδρομή. Σχετικά μετην νομιμότητα, δεν ανέφερα κάτι για να προχωρήσω σε κάποια παράνομη ενέργεια, ρώτησα μηπως μπορώ να ξαναπεράσω απο την αρχή το λειτουργικό και το προγραμμα της συσκευής εφόσον το έχω στην κάρτα sd. Αναφέρω επίσης πως οι συσκευές έχουν πάνω το licence για το windows ce core 5. Δε ζήτησα να μου προτείνετε κάποια παράνομη ενέργεια σε καμια περίπτωση και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν προσέβαλλα το forum.

Ευχαριστώ

7. Απάντηση #7
    FilSteve
    Ο χρήστης FilSteve είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 3
    Στράτος (Στηβ)
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.955

καλησπέρα filsteve, ευχαριστώ πολύ για το μήνυμά σου.στην ερώτηση έχω απαντήσει αναφέροντας πως δεν ανοίγει καν το navigator οποτε δεν θα μπορούσα ούτως ή άλλως να επιλέξω διαδρομή
    Σπυρο, θα το διατυπωσω δοαφορετικα. Δεν μας ενδιαφερει το navigator, αλλα η διαδρομη αυτου.
    Στο μανισιο μενου ισως να υπαρχει η εντολη να του δινεις απo που να τρεχει το προγραμμα πλοηγησης

Ονομασία:	select_path_2.jpg 
Προβολές: 2 
Μέγεθος: 16,3 KB 
ID: 7168

Ονομασία:	select_path_1.jpg 
Προβολές: 2 
Μέγεθος: 53,7 KB 
ID: 7169

Σχετικά μετην νομιμότητα, δεν ανέφερα κάτι για να προχωρήσω σε κάποια παράνομη ενέργεια, ρώτησα μηπως μπορώ να ξαναπεράσω απο την αρχή το λειτουργικό και το προγραμμα της συσκευής εφόσον το έχω στην κάρτα sd
    Αναφέρω επίσηε πως οι συσκευές έχουν πάνω το licence για το windows ce core 5. Δε ζήτησα να μου προτείνετε κάποια παράνομη ενέργεια σε καμια περίπτωση και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν προσέβαλλα το forum.
    Μη το παιρνεις προσωπικα, ο γραπτος λογος δεν αποτυπωνει παντα αυτο που θελουμε. και δε προσβαλεις κανεναν...
    Ισα - ισα εισαι ευγενικοτατος

Το ζητουμενο για τις κινεζικες ειναι να δεις αυτο που ρωταμε αρχικα, βοηθεια στις φωτο.
    Αν κατανοησουμε αυτο, τοτε θα προχωρησουμε και παρακατω, αν σου λειπει καποιο αρχειο απο το προγραμμα πλοηγησης
    και ειναι απο αυτα τα αρχεια που μπορουμε να διακινησουμε τοτε θα το ανεβασουμε για να το κατεβασεις.

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ