Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 2 από 2
  1. Απάντηση #1
    Mr.Paulos
    Ο χρήστης Mr.Paulos είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 1900
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Παύλος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 96

Προεπιλογή Εγκατάσταση Kodi στα Windows

Διάβασα σε αρκετά άρθρα σχετικά με το εν θεματι δωρεάν media player και μπήκα στον πειρασμό να το εγκαταστήσω. Μετά από λίγες ήμερες έκανα απεγκατασταση του προγράμματος, διότι μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες, τις οποίες θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Δεν έχω καταλάβει γιατί θα πρέπει να κατεβάσω τόσα πολλά πρόσθετα και επεκτάσεις στην εν θεματι εφαρμογή. Τα ανωτέρω πρόσθετα και οι επεκτάσεις αποθηκευονται και στην συσκευή μου? (υπολογιστής ή tablet αντίστοιχα).Γιατί να κατεβάσω προσθετά και επεκτάσεις από άγνωστη πηγή? Μειώνουν την απόδοση της συσκευής μου? Ευχαριστώ.

2. Απάντηση #2
    Veyron
    Ο χρήστης Veyron είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 98
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Γιάννης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 915

Προεπιλογή Απάντηση: Εγκατάσταση Kodi στα Windows

Καλησπέρα Παύλο.

Στον συγκεκριμένο Media Player μπορείς να εγκαταστήσεις εσύ τα πρόσθετα που θέλεις.
    Αν για παράδειγμα εγκαταστήσεις το πρόσθετο για να σου εμφανίζει τα εξώφυλλα των ταινιών, μπορεί να εγκαταστήσει 3 πρόσθετα επιπλέον.
    Αυτά υπάρχουν ΜΟΝΟ μέσα στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και πουθενά αλλού στην συσκευή ή τον υπολογιστή σου.

Σαφώς όσα περισσότερα πρόσθετα, τόσες περισσότερες και οι διεργασίες. Αυτά τα πρόσθετα κατά καιρούς αναβαθμίζονται από μόνα τους οπότε επηρεάζετε και η ταχύτητα του προγράμματος κατ' επέκταση και της συσκευής σου.

Δεν τα χρειάζεσαι όλα όμως αν θέλεις απλά να βλέπεις ταινίες. Δεν είναι απαραίτητα και δεν είναι άγνωστες οι πηγές.

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ