Κλείδωσε το φτηνό-κινέζικο-android tablet σου?
Έχεις κάνει 10^1000 προσπάθειες και το μόνο που σου λέει είναι δοκίμασε μετά από 30 δευτερόλεπτα?
έχεις προσπαθήσει (με μισή καρδιά) να κάνεις hard reset πατώντας το power button και volume+/- αλλά δε κάνει τίποτα;;;

Υπάρχει λύση! (υπάρχει και αντίστοιχο πόστ ) Βοήθεια για eSTAR MID7114
Δοκίμασα ο,τι γράφανε αλλά σε μένα δε πέτυχε! permission denied και άλλα σχετικά μηνύματα!

Πριν αρχίσω να επισημάνω ότι το τάμπλετ μου ήταν ήδη ROOTED (δε ξέρω αν δουλέψει στα άλλα)

Κατεβάζεις το ADBDriverinstaller
Σύνδεσμος:
Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

και το android multi tools
Σύνδεσμος:
Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

Παίρνεις το τάμπλετ, το συνδέεις με τον υπολογιστή. Ανοίγεις το adbdriverinstaller, βρίσκει και κατεβάζει drivers.
Αφού γίνουν αυτά, ανοίγεις το android multi tools, το περιβάλλον του θυμίζει cmd σε πράσινο χρωματάκι
(αρκετά ευχάριστο) και υπάρχει ένα μενού με διάφορες επιλογές.

βήμα 1: πατάς τον αριθμό 1 για να δεις αν "βρίσκει" την συσκευή σου.
Αν οχι προσπάθησε πάλι, μπορεί να χει κουνηθεί κανένα βύσμα ή ίσως να χρειάζεται να κάνεις ακόμη μια προσπάθεια με το abdriversInstaller.

βήμα 2: πατάς την επιλογή 2 ή 3 αν θέλεις να ξεκλειδώσεις το ταμπλετ χωρίς να χάσεις τα δεδομένα!
Σε αυτό το σημείο υπάρχει η εναλλακτική στην περίπτωση που σου βγάλει (όπως εμένα permission denied)

Δηλαδή αυτό είναι το Πλαν Μπι
πατάς 0 (μηδέν) για να μπεις στην επιλογή go to commant promt
αφού μπεις εκεί γράψε adb root
και στη συνέχεια γράψε exit
επιστρέφεις στο αρχικό μενού
πατάς 2 και βλέπεις το τάμπλετ να κλεινει (χαίρεσαι) περιμένεις να ανοίξει με αγωνία καιιιιιι ναιιιιιι υπάρχει μόνο μια κλειδαριά και το τάμπλετ είναι ανοιχτό!!!!
Σε βίντεο που είδα, σε συσκευές με patterns μπορείς να βάλεις οποιονδήποτε συνδυασμό και ανοίγει..

Υ.Γ ελπίζω να είναι κατανοητά και να μη σας κούρασα.