Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 2 από 2
  1. Απάντηση #1
    katerinaki10
    Ο χρήστης katerinaki10 είναι αποσυνδεδεμένος
    K
    id Μέλους Μέλος: 10806
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Κατερίνα
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 1

Προεπιλογή Πρόβλημα με ελεύθερο χώρο στον τοπικό δίσκο

καλησπερα.
    Διαβασα και ενα παρομοιο θεμα με αυτο αλλα δεν ηταν ακριβως αυτο που εψαχνα οποτε συγγνωμη αν σας κουραζω.
    Λοιπον, πριν μερικες ηερες (5-6) ενω ηταν ολα καλα με τον υπολογιστη μου αρχισε να κολλαει πολυ. παω να του κανω εναν καθαρισμο και βλεπω οτι ο ελευθερος χωρος στον C ηταν 0. και μου εκανε εντυπωση γιατι δεν εχω τοσα πραγματα ετσι ωστε να ειναι γεματο. κανω καθαρισμα, σκαναρισμα με antivirus και βρηκα ενα προγραμμα που βρισκει τους φακελους που πιανουν τον περισσοτερο χωρο και μου βγαζει το εξης:
    C:users: user:AppData:Local:Pakages:windows_ie_ac_001:AC:AVG Web
    TuneUp:cache:users: user:AppData:Local:Pakages:windows_ie_ac_ 001:AC:AVG Web
    TuneUp:cache και μετα μου λεει "αυτος ο φακελος ειναι κενος" αλλα ολα αυτα περιεχουν και αλλους φακελους μεσα και συνολικα καταναλωνουν 219 gigabyte. σχεδον ολο τον χωρο. και παρατηρησα οτι επαναλαμβανονται οι ιδιοι φακελοι. μηπως ξερει καποιος τι ειναι αυτο και πως μπορει να λυθει? αν διαγραψω τον πρωτο φακελο local που εμφανιζεται θα χαλασω κατι που χρησιμοποιει ο υπολογιστης για να λειτουργησει ή ειναι αχρηστα αρχεια οπως στο temp του AppData το οποιο ειχα διαβασει οτι μπορουμε να το διαγραψουμε χωρις προβλημα. εγω μπορω να κανω το ιδιο και το local? ευχαριστω!!!

2. Απάντηση #2
    Vagelis
    Ο χρήστης Vagelis είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 180
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Βαγγέλης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.197

Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με ελεύθερο χώρο στον τοπικό δίσκο

καταρχην, δε διαγραφεις τιποτα, μεχρι να κανουμε πιο αναγκαια βηματα.
    1. κατεβαζεις και κρατας το Trend Micro HijackThis
    2. το ιδιο και με το CCleaner, το οποιο και εγκαθιστας αμεσα.
    3. κατεβαζεις και τρεχεις (με δεξι κλικ ως Διαχειριστης), ωστε να απεγκαταστησεις το AVG, το παρακατω αρχειο, αναλογα με το ειδος του λειτουργικου σου.
    για 32bit
    Σύνδεσμος:
    Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

για 64bit
    Σύνδεσμος:
    Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

μετα την απεγκατασταση του AVG, τρεξε το Ccleaner, διαβασε τι εγκαθιστας, μην τυχον σου περασει μαζι και τιποτε αλλο
    και πατα αριστερα πανω στον ''Καθαριστη'' και κατω δεξια στην ''εναρξη καθαριστη''.
    στην ερωτηση για να κρατησει backup των αρχειων, πες ΟΧΙ και να μη σε ξαναρωτησει.
    επανελαβε αλλες δυο φορες.... η πρωτη φορα θα παρει πολλληηηηηη ωρα.

μετα, πατα αριστερα πανω στη δευτερη επιλογη, το ''Μητρωο'' και κατω στο κεντρο στο '' Ελεγχος για παραμετρους''.
    κι αυτο θα παρει ωρα.
    αμεσως μολις βγαλει αποτελεσματα, πατας κατω δεξια στο '' διορθωση επιλεγμενων παραμετρων''
    και ξαναλες να μην κρατησει backup.
    επανελαβε δυο φορες ακομα.

επανεκκινηση και τα λεμε μετα

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας: