Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 2 από 2
  1. Απάντηση #1
    mr_pappas
    Ο χρήστης mr_pappas είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 7214
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Γιωργος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2

Προεπιλογή Προβλημα κλήσεων στο Samsung Grand Duos GT-i9082

Εδώ και πολλή καιρό το τηλεφωνώ μου τερματίζουν όλες η κλίσεις όταν μιλάω. Αν μιλήσω
    2 λεπτά είναι μεγάλο θέμα.

Του έχω βάλει νέα sim και του έκανα σκληρό φορματ στο δίσκο,
    και έχω ακόμα το ίδιο πρόβλημα. (Android 4.2.2)

Καμιά ιδέα...??? Ευχαριστώ...!!!

2. Απάντηση #2
    DeltaTech
    Ο χρήστης DeltaTech είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 3781
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Ακης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 244

Προεπιλογή Απάντηση: Προβλημα κλήσεων στο Samsung Grand Duos GT-i9082

Να ξεκινήσουμε από κάπου.....
    Κατ'αρχήν, μήπως βρίσκεσαι σε κάποια περιοχή όπου δεν έχεις και πολύ καλή λήψη από το δίκτυο που μιλάς συνήθως?
    Επίσης, μήπως κάποια στιγμή στο πρόσφατο παρελθόν, σου έπεσε η συσκευή από τα χέρια? Δεν είναι απαραίτητο να σου έπεσε στο πάτωμα!
    Ακόμη και στο τραπέζι να έπεσε, κάτι μπορεί να ράγισε ή να κουνήθηκε μέσα στην πλακέτα!!
    Μήπως βάζεις το κινητό στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου ή γενικά μέσα σε τσέπες από παντελόνι ή μπουφάν?? Που αποσκοπεί η ερώτηση??
    Θα σου πω: συνήθως, όταν βάζουμε το κινητό μας μέσα σε κάποια τσέπη και αρχίσουμε να περπαταμε ή να κάνουμε κάποιες εργασίες κλπ, αρχίζει
    να δημιουργείται υγρασία στο περίβλημα της συσκευής αλλά και στην οθόνη και μάλιστα κάποιο ποσοστό πάει και στο εσωτερικό της!!! Την έχω
    πατήσει με ακουστικό bluetooth, το μικρόφωνο του οποίου χάλασε σταδιακά και τώρα ακούγομαι πολύ χαμηλά! Η εταιρία είπε ότι είναι θέμα από
    την υγρασία του σώματος....(που να το κρέμαγα δλδ το ακουστικό? χαχαχαχα)...
    Επίσης, άλλο που μπορεί να συνβαίνει, είναι η παλαιότητα της συσκευής και τυχόν ευπάθεια του συγκεκριμένου μοντέλου, σε τέτοιου είδους προβλήματα!
    Άλλα κινητά πάσχουν στην οθόνη, άλλα στα μεγάφωνα και άλλα στη λήψη GSM ή /και GPS, bluetooth κλπ...
    Δώσε κάποιες πληροφορίες παραπάνω (αν υπάρχουν), σχετικά με όσα προανέφερα!

Σημείωση: για να δεις τι παίζει με το σήμα, καλό είναι να μιλήσεις μέσω κάποιου καλωδιακού ή ασύρματου ακουστικού, ώστε να μπορείς να δεις τις ενδείξεις
    σήματος κινητής, την ώρα που μιλάς! Αν παίζει πολύ πάνω-κάτω ή πέφτει ακαριαία, σημαίνει ότι αυτό που βλέπεις αρχικά στην οθόνη σου σαν σήμα
    είναι εικονικό και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα...!

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ