Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 4 από 4
  1. Απάντηση #1
    kehagias
    Ο χρήστης kehagias είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 1851
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 93

Προεπιλογή Greece Here 2015.Q2

Κυκλοφόρησε ο Here Q2.2015 για το iGO - Primo

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	Greece Here 2015.Q2_d.jpg 
Προβολές: 43 
Μέγεθος: 28,5 KB 
ID: 6342Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	Greece Here 2015.Q2_c.jpg 
Προβολές: 20 
Μέγεθος: 29,3 KB 
ID: 6343
    Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	Greece Here 2015.Q2_b.jpg 
Προβολές: 30 
Μέγεθος: 26,8 KB 
ID: 6344Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	Greece Here 2015.Q2_a.jpg 
Προβολές: 32 
Μέγεθος: 28,2 KB 
ID: 6345

Καλες διαδρομες

2. Απάντηση #2
    Blaster
    Ο χρήστης Blaster είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 7255
    Περικλής
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 164

Προεπιλογή Απάντηση: Greece Here 2015.Q2

Συμπτωματικα σημερα το πρωι δοκιμαζα τον χαρτη, να δω οποιες διορθωσεις, στην επαρχιακη οδο Λαγκαδας - Μικρης βολβης και προς το το Λαγκαδα με προορισμο το Ηρακλειο σε βαζει μεσα απο το κεντρο του Λαγκαδα, οπως και ο προηγουμενος. Σημειωση ο δε του 2014 σε πηγαινε περιφεριακα του Λαγκαδα μεσω της οδου Τζελιλη οπου θεωρω ηταν και το σωστο.
    Δεν προλαβα προς το παρον να τσεκαρω αλλες διαδρομες, θα δειξει

3. Απάντηση #3
    ntinosbr
    Ο χρήστης ntinosbr είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 1391
    Ντίνος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 208

Αρχική απάντηση -> music_1896
    Nα επισημάνω μερικά λάθη για την πόλη της Ρόδου.
    Να παραθέσω κι εγώ κάποιες παρατηρήσεις που έκανα σε ταξίδι μου στη Ρόδο τον περασμένο Σεπτέμβριο αλλά με χάρτη HERE 2015.Q2 Greece. Σωστά αναφέρει ο φίλος music _1896 για την υφιστάμενη κατάσταση των οδών στην πόλη της Ρόδου στο παραπάνω σχόλιο του, επισημαίνοντας λάθη στον MLS Destinator 2015v5022. Επειδή κυκλοφόρησα αρκετά μέσα στη πόλη της Ρόδου ,απο τα συγκεκριμένα σημεία που αναφέρει ο φίλος πέρασα, χωρίς κανένα πρόβλημα στην πλοήγηση με το χάρτη που έχω ,εκτός απο τη διασταύρωση της οδού Πάλμα Μαγιόρκας με Μόσχας η οποία δεν υπάρχει καν στο χάρτη της HERE .Να πω οτι όντως δεν επιτρέπεται η αριστερή στροφή απο Δημοκρατίας προς Ελ. Βενιζέλου ,παρά μόνο κινούμενος προς Εθνάρχου Μακαρίου και στη συνέχεια προς Παπάγου και καθώς μπαίνεις στη Γαλλίας κινήσαι πάλι στην Εθνάρχου Μακαρίου στη δεξιά πλευρά και κατόπιν στρίβεις δεξιά στη Ελ. Βενιζέλου ,σύμφωνα με τη διαδρομή του HERE.
    Η πλοήγηση με το χάρτη HERE 20015.Q2 μπορώ να πω οτι σε γενικές γραμμές ήταν σωστή ,δεν έλλειπαν οι μικροαστοχίες κυρίως στο εσωτερικό του νησιού καθώς και οι πληροφορίες poi, σύνηθες φαινόμενο, δεν ήταν ενημερωμένες σε αρκετά σημεία κυρίως βενζινάδικα και κάποιες αρχαιολογικές ονομασίες που σε μπέρδευαν γιατί ερμηνεύονταν και αναφέρονταν διαφορετικά στο χάρτη του πλοηγού, σε σχέση με τους τουριστικούς χάρτες της περιοχής.

4. Απάντηση #4
    music_1896
    Ο χρήστης music_1896 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 819
    Στέργος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 338

Eυχαριστουμε φιλε για την αναφορα. Μολις αναβαθμισα τον χαρτη της HERE και αυριο θα τον ψαξω για λαθη. Η διασταυρωση εχει κανενα εξαμηνο που εγινε. Η Here επειδη εχω μιλησει με υπαλληλο ενημερωνεται και απο τον δημο Ροδου. Μαλλον ξεχασαν να τους το πουν. Θα το πω εγω. Μηπως θυμασαι καποια απο τις ''μικροαστοχιες'' ; Για τα poi εχεις δικιο.
    Δεν ασχοληθηκα κι εγω ποτε. Απο εδω και περα θα τα εχω στα υποψιν. Στο ποστ του καθε χαρτη δεν θελω να κανω συγκρισεις με αλλες εταιριες παρα μονο διορθωσεις. Σε αλλο ποστ μπορουμε να κανουμε συγκρισεις. Θα πω ομως κατι. Το καλο με την here ειναι οτι κανει αναβαθμισεις καθε 3 μηνες περιπου σε αντιθεση με την ΜLS που κανει καθε εναμιση χρονο....
    Kαι κατι τελευταιο για την HERE που μου ειπε παλι ο υπαλληλος. Αμεση διορθωση θα δεις μονο στο site της εδω
    Σύνδεσμος:
    Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

Για να φτασει ομως μια διορθωση στην εκδοση android/wince περναει τουλαχιστον ενα τετραμηνο.

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ