Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 4 από 4
  1. Απάντηση #1
    xrap
    Ο χρήστης xrap είναι αποσυνδεδεμένος
    X
    id Μέλους Μέλος: 4453
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Χρήστος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 11

Προεπιλογή Πρόβλημα αντιγραφής από υπολογιστή σε συσκευή Mls 4800a

Μου έδωσε ένας φίλος μια συσκευή mls 4800a να του περάσω το menu FilSteve.
    Επειδή έχω και εγώ την συγκεκριμένη συσκευή και το έχω περάσει χωρίς κανένα πρόβλημα σε αυτή την συσκευή δεν μπορώ.
    Συγκεκριμένα τη συνδέω με το ActiveSync, συνδέεται πατάω εξερεύνηση και μπαίνω στη ResidentFlash, ανοίγω την ResidentFlash και βλέπω του φακέλους DestinatorApps, DumpFiles κ.λ.π. καθώς και το SHELL.INI .
    Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να αντιγράψω το διορθωμένο SHELL.INI, ούτε άλλο φάκελλο όπως τον FILSTEVE, μου βγάζει το μήνυμα «Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του φακέλου FilSteve: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του συγκεκριμένου φακέλου. Βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει τη σωστή διαδρομή και το σωστό όνομα αρχείου.» Πατάω το O.K. και ως δια μαγείας εξαφανίζονται όλοι οι φάκελοι και τα αρχεία του ResidentFlash. Όταν συνδέομαι ξανά εμφανίζονται πάλι κανονικά.
    Επίσης όταν ανοίγω το φάκελο DestinatorApps δεν εμφανίζεται τίποτα μέσα ούτε φάκελοι ούτε αρχεία. Φυσικά μέσα υπάρχουν, γιατί όταν τα κάνω αντιγραφή από τη συσκευή στον υπολογιστή τα βλέπω όλα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Στον υπολογιστή έχω να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία και φάκελοι.
    Συμπέρασμα: Αντιγράφω από τη συσκευή στον υπολογιστή, δεν μπορώ να αντιγράψω από τον υπολογιστή στη συσκευή και δεν εμφανίζονται τα περιεχόμενα των φακέλων DestinatorApps, DumpFiles κ.λ.π.

2. Απάντηση #2
    FilSteve
    Ο χρήστης FilSteve είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 3
    Στράτος (Στηβ)
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.955

Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα αντιγραφής από υπολογιστή σε συσκευή Mls 4800a

Μαλλον δεν του αρεσει το ονομα FilSteve
      Αρχική απάντηση -> xrap
    Στον υπολογιστή έχω να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία και φάκελοι
    Δοκιμασε να εμφανιζονται επισης και τα αρχεια συστηματος ειναι στο ιδιο πλαισιο διαλογου που ειναι οι παραπανω επιλογες.
    Στο αρχειο SHELL.INI, κανε δεξι κλικ και ιδιοτητες, στο πλαισιο που θα ανοιξει δες αν ειναι τσεκαρισμενη η επιλογη "μονο για αναγνωση"
    Αν ναι... ξετικαρισε την και πατα ΟΚ, μετα κανε δοκιμη αντιγραφη στον υπολογιστη, για τα υπολοιπα θα δουμε.
    Δοκιμασε αλλη θυρα usb, προτιμηση απο την πισω πλευρα του PC. Κανε επανεκκινηση τον υπολογιστη σου και ξανα δοκιμασε.
    Επισης δοκιμασε αντι active... αν εχεις την επιλογη απο την συσκευη mass storage

3. Απάντηση #3
    xrap
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Ο χρήστης xrap είναι αποσυνδεδεμένος
    X
    id Μέλους Μέλος: 4453
    Χρήστος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 11

FilSteve ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!!! Εκανα αυτά που μου έγραψες χωρίς αποτέλεσμα. Το έλυσα το πρόβλημα με τα Windows Mobile και πάλι ευχαριστώ.

4. Απάντηση #4
    FilSteve
    Ο χρήστης FilSteve είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 3
    Στράτος (Στηβ)
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.955

Ωραια, καλα που το σκεφτηκες, το περιεργο ειναι οτι εχεις winXP, εκτος αν εκανες χρηση αλλο υπολογιστη.
    Τα XP εχουν το active sync, απο εκει και περα μπορουν και εχουν το windows mobile center.

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ