Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
 Αποτελέσματα 1 έως 20 από 23
  1. Απάντηση #1
    george1979
    Ο χρήστης george1979 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 2134
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Γιώργος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 55

Προεπιλογή καινουργιος πυργος υπολογιστη

καλησπέρα παιδια θελω να αγορασω ένα κουτι για σταθερο υπολογιστη και το θελω για gaming και φυσικα να εχεις πολλους ανεμυστηρες και πολύ χωρο για πραγματα θα σας δειξω 2 κουτια και θα ηθελα να μου προτείνετε ποιο από τα δυο να παρω,φυσικα σε αυτές της τιμες που εχει όχι παραπανω.
    Σύνδεσμος:
    Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή

Σύνδεσμος:

2. Απάντηση #2
    Vagelis
    Ο χρήστης Vagelis είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 180
    Βαγγέλης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.188

Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιος πυργος υπολογιστη

Αρχική απάντηση -> george1979
    φυσικα να εχεις πολλους ανεμυστηρες
    αυτο γιατι το θεωρεις ''φυσικο'' ?
    αφου, οσο περισσοτεροι ανεμιστηρες, τοσο μεγαλυτερος ο θορυβος.

καλυτερα, αφου θες κουτι για gaming να πας σε υδροψυξη ή αν το κοστος ειναι απαγορευτικο
    μπορεις να κοιταξεις για οσο το δυνατον μεγαλυτερους ανεμιστηρες και οχι περισσοτερους.

Συμπληρωματική Απάντηση  
    επισης, οτι επελεξες υπαρχει σε ακομα χαμηλοτερες τιμες

Σύνδεσμος:

Σύνδεσμος:

3. Απάντηση #3
    george1979
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

σε ευχαριστω φιλε μου θα το κοιτάξω και κατι άλλο να σε ρωτησω πραγματα που θα βαλω μεσα για gaming κατάστασης δεν πιστευω να υπαρξει πρόβλημα,αν δεν είναι υδροψυκτο?

4. Απάντηση #4
    Vagelis
    Βαγγέλης

η ''gaming κατασταση'', οπως καταλαβαινεις ειναι κατι πολυ σχετικο και αοριστο.
    το ιδιο το κουτι στην πραγματικοτητα επιρρεαζει απειροελαχιστα την αποδοση του μηχανηματος.

για να καταλαβεις, αν παρεις ολα τα υλικα και τα συνδεσεις πανω σε ενα τραπεζι, χωρις καθολου κουτι,
    θα εχεις τις ιδιες επιδοσεις (ισως και καλυτερες) απο οταν τα βαλεις ολα στο κουτι.

το μονο που κανει ενα κουτι, ειναι οτι οργανωνει την τοποθετηση των υλικων
    και δρομολογει τη ροη του αερα που θα ψυχει τις συσκευες σου.

δεν εχει να κανει με gaming ή κατι αλλο, εκτος απο το γεγονος οτι μια παιχνιδομηχανη
    παραγει περισσοτερη θερμοκρασια και θελει καλυτερη ψυξη.
    εκει πανε οι μεγαλυτεροι ανεμιστηρες ή η υδροψυξη.

5. Απάντηση #5
    george1979
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

Σύνδεσμος:
    Σύνδεσμος:
    Σύνδεσμος:
    Σύνδεσμος:
    Σύνδεσμος:

αυτά τα πραγματα είναι να βαλω υπαρχουν τιποτα ποιο φνηνα σε αυτην την κατασταση φιλε μου

6. Απάντηση #6
    red
    Ο χρήστης red είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 669
    Λάκης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 417

για να μη βγει το νημα αυτο ''εκτος θεματος'', αφου συζηταμε για το κουτι και μονο,
    θα προτεινα κατι για την ευκολια της αναζητησης σου.

αν θες να επιλεξεις υλικο για να συνθεσεις το μηχανημα σου
    θα ελεγα να μπεις κατευθειαν εδω:
    για μητρικες
    Σύνδεσμος:

για επεξεργαστες
    Σύνδεσμος:

για δισκους ssd
    Σύνδεσμος:

για τροφοδοτικα
    Σύνδεσμος:

για μνημες
    Σύνδεσμος:

για καρτες γραφικων

Σύνδεσμος:

7. Απάντηση #7
    george1979
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

σε ευχαριστω φιλε μου θα το κοιταξω πιστευω να ειναι αξιοπιστα

8. Απάντηση #8
    Veyron
    Ο χρήστης Veyron είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 98
    Γιάννης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 915

Η προσωπική μου άποψη ανάμεσα στα δύο κουτιά που έβαλες είναι το ΝΖΧΤ και με διαφορά.
    Βγάζει πολύ καλά κουτιά και με μεγάλη εμπειρία στο αντικείμενο.
    Σαν θέσεις για ψύξη με ανεμιστήρες, ακόμα και για υδρόψυξη, έχει περισσότερες επιλογές.

Για τις επιλογές σου στο Hardware εκεί παίζει ρόλο η τσέπη σου.
    Έχεις πολλές επιλογές, αρκεί να βλέπεις τα χαρακτηριστικά τους ανάλογα με τα χρήματα που θέλεις να διαθέσεις για το κάθε τι.

Η υδρόψυξη έχει ακριβό αντίτιμο και είναι "αναγκαία" περισσότερο αν αποφασίσεις να φτιάξεις ένα Extreme Game PC.

9. Απάντηση #9
    george1979
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

σας ευχαριστω παιδια θα προσπαθησω να κανω οτι μπορω για να το κανω λιγο τουμπανο να μην χρειαζεται και συνεχεια αναβαθμισεις σε καινουργια παιχνιδια που θα βγαινουν

10. Απάντηση #10
    jiml
    Ο χρήστης jiml είναι αποσυνδεδεμένος
    J
    id Μέλους Μέλος: 9660
    Δημητρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 6

Αν δεν τα εχεις αγορασει ακομα, μην επιλεξεις AMD καρτα γραφικων. Καθε φορα και εγω την παταω και για 40ε που ειναι πιο φτηνη η αντιστοιχη καρτα της amd απο την nvidia...αγοραζω amd...
    Ειδικα για οποιον δεν ειναι υποψιασμενος ή θελει απλα να εχει το κεφαλι του ησυχο...μακρυα. Οι drivers που βγαζουν παντα εχουν ασυμβατοτητες με παιχνιδια ή ακομα και προβληματικη λειτουργια στo λειτουργικο.Διωρθωσεις για τους drivers βγαζουν σε διαστημα παντα μεγαλυτερο του μηνα και το χειροτερο ειναι οτι σταματανε την υποστηριξη για την εκαστοτε καρτα μεσα στην 3ετια-5ετια. Πριν κανα 8μηνο εκανα την βλακεια, επειδη βρηκα πολυ καλη τιμη, και πηρα την 280x....ακομα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο.

11. Απάντηση #11
    Veyron
    Γιάννης

Καλησπέρα.

Από την άλλη μεριά εγώ, θα του συνιστούσα να πάρει μία κάρτα ΑΤΙ.
    Η διαφορά στην τιμή στις περισσότερες των περιπτώσεων με τις Nvidia είναι διπλάσιες+.

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τους Drivers και με ασυμβατότητα στο λειτουργικό. Αυτό που γίνεται σχεδόν πάντα στις κυκλοφορίες καινούργιων παιχνιδιών, είναι το να χρειαστεί μία αναβάθμιση έτσι ώστε να μπορέσει η κάρτα
    σου να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του εκάστοτε παιχνιδιού.

Όταν είχα αγοράσει την Radeon 4870 €235,00 η αντίστοιχη της Nvidia 8800GT έκανε €550,00 και ήταν και υποδεέστερη.

Τώρα σε ότι αφορά την υποστήριξη μια κάρτας, είναι λογικό να σταματήσει κάποια στιγμή.
    Μάλιστα ο λόγος που γίνεται αυτό είναι απλός και τον αναφέρουν όπως φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία.

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	AMDcatalyst.jpg 
Προβολές: 53 
Μέγεθος: 50,0 KB 
ID: 5927

Καλά κάνεις και γράφεις την άποψη σου και είναι σεβαστή.
    Έχει πολύ καλές κάρτες γραφικών η Nvidia αλλά σαν σχέση απόδοσης-τιμής οι κάρτες Radeon είναι πάρα πολύ καλές!!!
    Αυτή την στιγμή έχω την R9 270X και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις της!!!

12. Απάντηση #12
    jiml
    J
    Δημητρης

Αρχική απάντηση -> Veyron
    Καλησπέρα.
    Όταν είχα αγοράσει την Radeon 4870 €235,00 η αντίστοιχη της Nvidia 8800GT έκανε €550,00 και ήταν και υποδεέστερη.
    Η GT δεν εκανε ποτε 550ε, τοσο εκανε η gtx οταν πρωτοβγηκαν. Η gt με το G92 ειχε κοντα στα 300.
    Εχεις δικιο για τις επιδοσεις, αλλα οι καρτες εχουν διαφορα κατασκευης ενα με δυο χρονια, αναλογα με τα μοντελα που συγκρινεις.

Οι καρτες που εφερες για παραδειγμα ηταν ατυχια απο την μερια σου. Τυχαινει να τις εχω και τις δυο στημενες σε μηχανηματα :p....Οπως εγραψα και στο προηγουμενο ποστ, η amd/ati σταματαει την υποστηριξη μεσα στην τριετια...
    Για την 4870 η υποστηριξη σταματησε το 2012....Την ειχα αγορασει το 2008-9 εναντι 290ε. Εκτοτε υπαρχουν μονο Legacy Drivers που για να παιξουν σωστα στα windows 8 θελουν μια δυο μερες ψαξιμο στο ιντερνετ και πολλες μοντες απο 3rd party ppl.
    Για την 8800gts G92, αγορασμενη 2006-7, η nvidia βγαζει drivers για windows 8.1 μεχρι σημερα. Πριν 4-5 μερες μαλιστα εκανε και update. Η καρτα κοντευει 10ετια...

Αλλα μην πιστευεις εμενα. Google-αρε "ati 4870 catalyst", "ati catalyst"...αν οι πρωτες 10 σελιδες του google δεν ειναι μονο προβληματα με την παραπανω καρτα, εγω παω πασο.
    Τα ιδια με τους catalyst τα εχω λουστει με 9800, x1800, 7790....Τα ιδια και χειροτερα λουζομαι με την R9 280x, coil whine, freezαρισματα και bugs παντου.

Για linux δεν το συζηταω καν...nvidia μονοδρομος.
    Την φωτο δεν θα την σχολιασω καθολου...Βγαζουν μεσα σε 5 χρονια την καρτα end of life..."reached peak performace"...δεν ξερω αν ειναι να κλαψω στα γελια ή να κλαψω κανονικα για τα λεφτα που εχω σκασει στην ati.

ps. Δεν ειμαι nvidia fanboy...απλα απογοητευμενος απο την amd.

13. Απάντηση #13
    Veyron
    Γιάννης

Το ATI Catalyst το χρησιμοποίησα μόνο μία φορά για να ενεργοποιήσω το Hardware Acceleration.
    Μπορεί να είμαι μάλλον ο υπερτυχερός γιατί από αυτά που αναφέρεις, δεν συνάντησα ποτέ τίποτα.

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις ολόκληρη την σουίτα παρά μόνο τους Drivers της κάρτας.
    Στα 6 χρόνια που την είχα εγώ και τώρα την έχει ο πιτσιρικάς μου, στάθηκε αξιοπρεπώς!!
    Μόνο σε ταινίες 1080p δεν μπορούσε να αντεπεξέλθει και όταν πλέον το Dirext_x 10.1 που είχε ξεπεράστηκε στα καινούργια παιχνίδια.
    Έτσι και πάρθηκε η απόφαση για την αντικατάσταση.

Στα Windows 8 για δύο μήνες που τα είχα δεν αντιμετώπισα επίσης κανένα πρόβλημα. Δεν αμφισβητώ αυτά που γράφεις, απλά πιστεύω ότι ανήκουν στην κατηγορία κάποιας βλάβης που μπορεί να τύχει, ακόμα και μη γνώσης κάποιον πραγμάτων από κάποιους. Το τελευταίο δεν είναι κατ' ανάγκη κακό.

Όσο αφορά το Peak performance το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό. Μπορεί να είναι εντάξει για τα Windows αλλά όχι για gaming καταστάσεις.

Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από την AMD γιατί έχει λίγα και αξιόπιστα προϊόντα.
    Είναι πολύ καλή εξίσου και η Nvidia και η ΙΝΤΕL, αλλά διπλάσια λεφτά για μικρή διαφορά.

Η κορυφαία της κάρτα Radeon R9X2 με την κορυφαία της Nvidia TITAN (Z αλλά και Χ) δες την διαφορά.

Ο μόνος λόγος που επιμένω στην αγορά της συγκεκριμένης εταιρείας είναι ο οικονομικός.
    Τίποτα άλλο.

14. Απάντηση #14
    jiml
    J
    Δημητρης

Ο καθενας μας εχει διαφορετικες απαιτησεις απο το hardware του και ειμαστε υποψιασμενοι σε διαφορετικο βαθμο σε πολλα πραγματα.
    Ειναι συχνο φαινομενο καποιος να βγαινει σε ενα φορουμ και να κραζει ενα προϊον, καποιοι να συμφωνουν και καποιοι αλλοι να λενε εγω δεν ειχα ποτε προβλημα.
    Περα απο απλη καταγραφη της εμπειριας του καθενος με το προϊον, που σιγουρα αποτελεί σημαντικη βοηθεια για καποιον ο οποιος βρισκεται σε ερευνα αγορας ή απλα ενημερωνεται, θα πρεπει ο γραφον να φροντιζει τα στοιχεια και τα επιχειρηματα που δινει να ειναι βασισμενα σε ερευνα ή σε εμπειρια.

Οπως εμπαινα και εγω πριν 15 χρονια σε φορουμ και τοσο η γνωμη μου οσο και η γνωση μου βασιζονταν πανω σε αυτα που διαβαζα εκει, ετσι και σημερα σεβομαι τον "προ 15ετιας εαφτο μου" και προσπαθω να βοηθαω μονο οπου μπορω.

Αρχική απάντηση -> Veyron
    Το ATI Catalyst το χρησιμοποίησα μόνο μία φορά για να ενεργοποιήσω το Hardware Acceleration.
    ......

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις ολόκληρη την σουίτα παρά μόνο τους Drivers της κάρτας.

Μόνο σε ταινίες 1080p δεν μπορούσε να αντεπεξέλθει και όταν πλέον το Dirext_x 10.1 που είχε ξεπεράστηκε στα καινούργια παιχνίδια.
    Έτσι και πάρθηκε η απόφαση για την αντικατάσταση.

Ο μόνος λόγος που επιμένω στην αγορά της συγκεκριμένης εταιρείας είναι ο οικονομικός.
    Τίποτα άλλο.
    Φιλε μου πραγματικα ο μονος λογος που φαινεται να επιμενεις ειναι ο οικονομικος επειδη το 90% των στοιχειων που παραθετεις ειναι ειτε ψευδη ειτε λαθος και παιρνεις στον λαιμο σου ανθρωπους που θα φτασουν μεσω μιας αναζητησης σε αυτο το νημα και θα διαβασουν λαθος πραγματα.
    Ουτε η 8800gt ειχε ποτε 550ε, ουτε μπορεις να συγκρινεις καρτες με δυο χρονια διαφορα κατασκευης για να καταληξεις εκει που καταληγεις. Και εννοειται οτι δεν εχουν διπλασια τιμη η καρτες της nvidia.
    Μια χαρα ειναι η amd και κατα 90% δεν θα εχεις καποιο προβλημα. Και ναι ειναι πιο οικονομικη.Και πολλες καρτες απο αυτες που βγαζουν ειναι τοσο δυνατες σε σχεση με της nvidia που αν ειχαν σωστη υποστηριξη, θα μπορουσαν να μας προσφερουν χαρα για διπλασιο χρονο.....αλλα δεν εχουν σωστη και σοβαρη υποστηριξη. Αυτο ειπα και αυτο λεει και ολο το internet.

Αν εχεις μια φορα χρησιμοποιησει κατι ειναι λογικο να μην εχεις σφαιρικη εικονα, αλλα μην παραθετεις επιχειρηματα του τυπου "εγω δεν ειχα ποτε προβλημα", "μαλλον εσυ δεν εκανες κατι καλα"...
    Η 4870 μια χαρα μπορει να αναπαραγει και 1080p και 2k βιντεο....Απλα δεν καταφερες να περασεις σωστα τους drivers. Παρολα αυτα "δεν ειχες ποτε προβλημα"......και εκτιθεσαι και παιρνεις στο λαιμο σου αλλους...

15. Απάντηση #15
    george1979
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

τελικα ποιον μου προτεινετε γιατι με μπερδεψατε λιγο

16. Απάντηση #16
    Vagelis
    Βαγγέλης

απο αλλου ξεκινησε το θεμα ... και πηγε .....

17. Απάντηση #17
    Veyron
    Γιάννης

Έχω γράψει πολλά κατά καιρούς σε διάφορα forum και κατέθετα πάντα την προσωπική εμπειρία χωρία να προσθέτω κάτι υπέρ ή κάτι κατά.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος το λοιπόν, σε ανάλυση 1080p ταινίες υπήρχε διαφορά 3 δευτερολέπτων της εικόνας με τον ήχο. Σε ανάλυση ταινιών 720p δεν είχα πρόβλημα.

Στο παιχνίδι Medal Of Honnor έβγαλε η ΑΤΙ drivers για να μπορέσει να παίξει κάποιος που έχει αυτό το παιχνίδι. Πάραυτα ξεκινούσε στην εισαγωγή αλλά "έπεφτε".
    Αυτό που έπρεπε λοιπόν να γίνει ήταν να τσεκαριστεί το Hardware Acceleration. Έκτοτε το παιχνίδι σε μέση ανάλυση (αυτές ήταν οι δυνατότητες της κάρτας) παιζόταν άψογα!

Στην κατοχή μου βρέθηκε όταν, ενώ ήταν ανοιχτός ο υπολογιστής έχοντας την 3870, έπεσε ένα μεταλλικό ελατήριο επάνω της και από τότε με χαιρέτησε.
    Όταν πήγα να μου την αντικαταστήσουν με την 4870 (γιατί αυτή υπήρχε τότε) έκανε 235,00€ και στο επάνω ράφι στο "ΠΛΑΙΣΙΟ" υπήρχε η 8800 με αναγραφόμενη τιμή 550,00€.

Η διαφορές μεταξύ τους μικρές στα χαρακτηριστικά, αλλά στην τιμή μεγάλη.

Δεν βρίσκω και ούτε έχω λόγο να αναφέρω διαφορετική τιμή από αυτήν που είδα.

Η πρώτη κάρτα που είχα αποκτήσει όταν άρχισα να ασχολούμαι με υπολογιστές και Gaming ήταν η Nvidia 5600. Την άλλαξα όταν με τα κόπων και βασάνων έπαιξα το πρώτο Far Cry έχοντας τα πάντα στην πιο χαμηλή ρύθμιση.
    Ψάχνοντας την αντικαταστάτρια της κατέληξα στο να αγοράσω ATI κάρτα γιατί ήταν στα μισά λεφτά από της Nvidia και μάλιστα προτίμησα συγκεκριμένα της εταιρείας SAPHIRE γιατί έχει την καλύτερη ψύξη στις κάρτες της.

Επίσης αντικατέστησα και τον επεξεργαστή ΙΝΤΕL (δεν θυμάμαι μοντέλο) με AMD με τον 9850 Black Edition γιατί ήταν στα μισά λεφτά και αυτός από τον αντίστοιχο INTEL με τις ίδιες δυνατότητες.

Πέρα το λοιπόν από το θέμα με τις ταινίες στην ανάλυση που προανέφερα, ξαναγράφω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ούτε με Coil Whine ούτε με artifacts ούτε το παραμικρό.
    Αν αυτό με κάνει ψεύτη σε σχέση με τους 100,000 κατόχους (υποθετικό το νούμερο) ΑΤΙ 4870 που είχαν πρόβλημα, αλλά όχι ειλικρινή με τους υπόλοιπους 100.000 που έχουν την ίδια κάρτα αλλά δεν έχουν πρόβλημα, τότε η συζήτηση δεν έχει νόημα και ούτε μπορεί να βγει κάτι από αυτήν.

Και επειδή δεν έχω σκοπό να πάρω κανέναν στον λαιμό μου γιατί δεν ανέφερα από το πρώτο μου post το τι μάρκα κάρτα να πάρει, η απάντηση παραμένει ίδια:

Σύγκρινε ανάλογα με την τσέπη σου και αγόρασε αυτό που θεωρείς εσύ καλύτερο.

Απλά αν εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένος από μία εταιρεία δεν θα την ξαναπροτιμούσα ακόμα και ήταν δωρεάν.
    Επιμένω στην ΑΤΙ γιατί με λιγότερα λεφτά αγοράζω κάτι με τις ίδιες δυνατότητες σε σχέση με Nvidia.
    Πάραυτα αν τύχει στο μέλλον να μου αρέσει κάποια κάρτα Nvidia και είναι στα λεφτά που θέλω και καλύτερη από ATI, θα την πάρω με κλειστά μάτια.

Σου παραθέτω και ένα μικρό συγκριτικό μήπως και μπορέσει να σε βοηθήσει στην επιλογή σου.

Σύνδεσμος:

Καλές αγορές Γιώργο!!!

18. Απάντηση #18
    jiml
    J
    Δημητρης

Αρχική απάντηση -> george1979
    τελικα ποιον μου προτεινετε γιατι με μπερδεψατε λιγο
    Οπως ισχυει σε πολλα πραγματα, οτι πληρωνεις παιρνεις. Αν δωσεις 150ε για amd δεν θα εχεις αντιστοιχη με nvidia των 300ε. Θα εχεις αντιστοιχη με της nvidia των 180ε. Τα 30ε επιπλεον που θα εδινες για nvidia πανε για το after sales service ή support. Σου προσφερει κατι καλυτερο και στο χρεωνει πιο πολυ. Καποιοι δεν ενδιαφερονται ιδιαιτερα για το after sales service. Πλεον προσωπικα δεν ανηκω σε αυτην την κατηγορια. Θελω οταν πληρωσω κατι, αυτο το κατι να κανει την δουλεια του σωστα και για οσα χρονια το θελω εγω.
    Αυτο το πληρωνεις παραπανω σε πολλα πραγματα, οχι μονο στον τομεα της τεχνολογιας.
    Ενα απο τα παραπανω ειναι το θεμα των drivers και της υποστηριξης. .Απο κει και περα οτι σηκωνει η τσεπη σου.

Τις αποψεις που διαβαζεις πρεπει να τις διπλοτσεκαρεις και σε αλλα site: anandtech, tomshardware,extremesystems κτλ κτλ.
    Υπαρχουν συγκριτικα, πολυ μεγαλο community που ασχολειται με το θεμα και πολλες αποψεις.
    Σημερα ακουσες 2 αποψεις. Η δικια μου ειναι οτι η 8800gt δεν ειχε ποτε 550ε
    Σύνδεσμος:

,αλλα και ετσι να ειναι δεν μπορεις να την συγκρινεις με καρτα γραφικων 2 χρονια μεταγενεστερη
    Σύνδεσμος:

και να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα. Τσεκαρε τα λινκ, κανε την ερευνα σου στο google για να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα.

19. Απάντηση #19
    Veyron
    Γιάννης

Να ζητήσω μία συγνώμη από τον Δημήτρη για την 8800GT. Όντως δεν είχε 550,00€
    Προσθέτω και το (Χ).
    Επικοινώνησα και με τον φίλο που έστησε εκείνη την εποχή το PC και μου είπε ότι εκείνη που είχα δει ήταν η GTX και όχι η GT.

Για του λόγου του αληθές σχετικά με την διαφορά τιμής που ανέφερα, συγκριτικό και τιμές στο τέλος.

Σύνδεσμος:

Κυκλοφορία της 8800 GTX Νοέμβριος του 2007
    Κυκλοφορία της ΑΤΙ 4870 Ιούνιος του 2008

20. Απάντηση #20
    george1979
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος