Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
 Αποτελέσματα 1 έως 13 από 13
  1. Απάντηση #1
    Αύξηση Γραμματοσειράς Μείωση Γραμματοσειράς

Base usb stick 512GB Fake

Εχουμε ακουσει, διαβασει για μνημες και usb στικακια μουφες, σημερα ενας φιλος μου εφερε να δω ενα στικακι και μια μνημη
    που εβαλε στο κινητο του και παρατηρησε οτι κατι δεν πηγαινε καλα. Ετσι καταθετω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρια.
    Κάντε κλικ στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	512GB.jpg 
Εμφανίσεις: 102 
Μέγεθος: 84,0 KB 
ID: 5804

Σε ελεγχο που καναμε διαπιστωσαμε οτι το στικακι 512GB, παρολου που το διαβαζει και το δειχνει 499GB

Ονομασία:	499GB.jpg 
Εμφανίσεις: 101 
Μέγεθος: 10,2 KB 
ID: 5803

Στην πραγματικοτητα ειναι περιπου στα 500MB, οτι αρχεια του φορτωσουμε περαν αυτης της χωριτικοτητας,
    παρολα που τα μεταφερει στο στικακι μετα εξαφανιζονται δεν υπαρχουν τα αρχεια.
    Θελει προσοχη τι αγοραζουμε και απο που, το συγκεκριμενο το αγορασε απο το ebay, στην τιμη των 24€.
    Η πολυ χαμηλη τιμη επρεπε να το πονηρεψει, δεν γινεται με τοσα λιγα χρηματα να αγορασουμε στικ με 512GB.

Δευτερο συμβαν απο τον ιδιο φιλο, με την αγορα του παραπανω αγορασε και μια μνημη micro SD 64GB. (αν θυμαμαι καλα 8€)
    Αρχικα δεν καταλαβε οτι ειχε προβλημα, την εβαλε σε ενα usb ανταπτορα και εγραφε - εσβηνε καποια αρχεια,
    καποια στιγμη φορτωσε αρκετα βιντεακια youtube και παρατηρησε ενω τα εκανε αντιγραφη δεν υπηρχαν ολα οταν τα χρειαστηκε.
    Ο λογος οτι η μνημη ειναι 1GB αντι 64GB, μια απο τα ιδια δηλαδη.

Ονομασία:	64GB.jpg 
Εμφανίσεις: 102 
Μέγεθος: 66,8 KB 
ID: 5805
    Οκ, την πατησε, να εχουμε ολοι το νου μας, μην την πατησουμε κι εμεις.

2. Απάντηση #2

Default Απάντηση: usb stick 512GB Fake

Σωστή η ενημέρωση που μας έκανες!!!

Το θέμα είναι τι έκανε ο φίλος σου με τον συγκεκριμένο πωλητή;

3. Απάντηση #3

Δυστυχώς Άγγελε, θα έπρεπε να είναι ποιο πονηρεμένος...αλλά ακόμη και τότε, αφού έγινε ότι έγινε, θα έπρεπε να κάνει άμεσα καταγγελία (dispute) στο Paypal
    μέσω της ειδικής φόρμας του Ebay ως Fraud Transactrion και γενικώς να αφήσει τους "χειριστές" του Ebay να κάνουν τη δουλειά τους!!
    Σε κάθε περίπτωση, θα έπαιρνε τουλάχιστο τα χρήματά του πίσω!!
    Την επόμενη φορά, θα πρέπει να είναι ποιο συνειδητοποιημένος και ποιο άμεσος και καλό είναι να διαβάσει τους όρους της Πολιτικής Προστασίας Αγοραστή,
    ώστε να μην ξαναβρεθεί σε τέτοια θέση!

4. Απάντηση #4
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Ο χρήστης Αγγελος είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος: 1575

Δε μπηκα στη διαδικασια να ρωτησω τι εκανε η τι θα κανει, νομιζω οτι δεν παιζει ρολο στην παρουσα φαση.
    Θελω να βαλουμε ολους εμας που δεν ειμαστε πονηρεμενοι σε τετοιες περιπτωσεις να γινουμε πιο προσεχτικοι.

5. Απάντηση #5

Γενικα η φτηνια τρωει τον παρα... που ελεγε κι ο παππους μου. Ειναι πολυ ευκολο να την πατησεις προσφατα ειδα ενα κιτ εργαλειων με 90% εκπτωση και τιμη 15ευρω. Ηταν σε περιοδο εκπτωσεων ενος site με κινεζικα.Βασικα το παρειγειλα μιας και τα 15 ευρω μου φανηκαν φυσιολογικα και ψαχνωντας διαπιστωσα οτι παντου ακομα και στο παζαρι δεν επαιζε πανω απο 13-15 ευρω. Εστειλα μυνημα και φωτο στον πωλητη που διατυμπανιζε οτι ειχαν κοστος 150 ευρω αλλα ως εκει. Θα πρεπει να ειμαστε επιφυλακτικοι σε εξωφρενικα χαμηλες τιμες η εκπτωσεις και να συνειδητοποιησουμε οτι οτι πληρωσουμε θα παρουμε, απλα ψαχνουμε μια καλυτερη τιμη.Μην ξεχναμε προσφατα 3 συλληψεις για τετοιου ειδους κομπινες με πακετα διακοπων και πωλησεις διαφορων ειδων (Θεσσαλονικη,Βολος,Λαρισα). Προσοχη και καλο ειναι να βλεπουμε και τις αρνητικες ψηφους που παιρνει ενα προιν και τι παραπονα κανουν οι αγοραστες. Αγορες με προσοχη και μια μικρη καχυποψια

6. Απάντηση #6

Αρχική απάντηση -> ninemia123
    Προσοχη και καλο ειναι να βλεπουμε και τις αρνητικες ψηφους που παιρνει ενα προιν και τι παραπονα κανουν οι αγοραστες.Αγορες με προσοχη και μια μικρη καχυποψια
    απο εκει ξεκιναμε ΠΡΩΤΑ και διαβαζουμε με προσοχη τις αξιολογησεις των χρηστων.
    Αγορες με μεγαλη καχυποψια πλεον !

7. Απάντηση #7

Αρχική απάντηση -> ninemia123
    Αγορες με προσοχη και μια μικρη καχυποψια
    ...και μόνο από επώνυμους, που μπορείς να τους βρείς.

8. Απάντηση #8

Υπάρχει ανάλογο θέμα με αναλυτικό οδηγό.

Απάντηση: ebay tutorial

9. Απάντηση #9

αγοραζω τακτικα απο ebay, δεν ετυχε τετοια μαγκια.ευχαριστω Αγγελε για την ενημερωση,για να προσεχω περισσοτερο.

10. Απάντηση #10

Αρχική απάντηση -> λαν-κων
    ...και μόνο από επώνυμους, που μπορείς να τους βρείς.
    Δεν έχει να λέει.Τα τηλέφωνα που παίρνω είναι απο Κινέζικα sites και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Απλά πρέπει να ξέρεις από που θα αγοράσεις και νομίζω ποια είναι κανόνας ότι δεν παίρνουμε μνήμες κινέζικες.Στην καλύτερη να έχουν λιγότερο χώρο απ'οτι γράφουν.
    Αλλά και πάλι δεν νομίζω να παίζει στικάκι με τόσα GB.

11. Απάντηση #11

Η διαφήμιση, ο συνεχής βομβαρδισμός με "προσφορές" μας "αναγκάζουν" (και αυτός είναι ο σκοπός τους) να αγοράζουμε πράματα που δεν χρειαζόμαστε.
    Οταν ένας σκληρός δίσκος 500GB κοστίζει 40-50 ευρώ, φυσικά και δεν είναι δυνατό να έχει την ίδια χωρητικότητα ένα usb ή μια sd card.
    Ομως αγοράζουμε απο περιέργεια και, συνήθως, επειδή το κόστος είναι πολύ μικρό και δεν σκεπτόμαστε ότι ισως δεν τα χρειαζόμαστε.

12. Απάντηση #12

εδω, χωρις να διαφωνω εξ'ολοκληρου, εχω ενσταση και εξηγω:
    -- το αν χρειαζομαστε ή οχι το καθε προϊον, το γνωριζει ο καθε χρηστης ξεχωριστα
    και δεν μπορει οι επιλογες του ενος, να χαρακτηριζουν τους υπολοιπους.
    -- ενας δισκος 500gb εχει αλλο λογο υπαρξης και προορισμο και επιλεγεται με αλλα κριτηρια
    και ενα στικακι, οσο μεγαλο κι αν ειναι, επιλεγεται επισης με εντελως διαφορετικο σκεπτικο.

δεν μπορουμε, πιστευω, να συγχεουμε τις δυο περιπτωσεις

13. Απάντηση #13

Καλησπερα παιδια.
    εγω σαν νέος στο φορουμ αλλα αρκετα παλιός στις αγορες, και κυρίως απο κίνα ενα εχω να πώ.
    οτι μας δουλευουν οι κινεζοι κανονικα.
    και βέβαια και εγω την εχω πατησει με τα στικακια 64gb και 128gb
    τους τραβηξα μια αρνητικη αξιολόγηση αλλα δεν νομιζω οτι εγιναν και πολλά.
    αυτοι εχουν μεταξυ τους 2-3 λογαριασμούς και ο ενας υποστηρίζει τον αλλον. και βεβαια μας δουλευουν.
    λιγο προσοχη και να βλέπουμε τις αξιολογισεις απο 92 και πανω για αγορα.
    ευχαριστώ

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X