Ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει ένα νέο κινητό από την HTC, σε όλη την Ευρώπη και μάλιστα σε σχετικά χαμηλή
τιμή, για όσα έχει να προσφέρει.. Δεν είναι βέβαια ένα high end κινητό, αλλά δεν παύει να είναι αξιόλογο και HTC!

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	310-001.jpg 
Προβολές: 353 
Μέγεθος: 31,5 KB 
ID: 3530

Η συσκευή δεν παρουσιάστηκε στην πρόσφατη έκθεση, για άγνωστους προς εμάς λόγους, αλλά με τιμή γύρω στα 170€, δεν νομίζω
ότι αυτό θα είναι θέμα, για όσους είναι πιστοί fun της HTC! Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στη χώρα μας αλλά αναμένεται σε λίγες
εβδομάδες και πιθανότατα και σε όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες...
Ας δούμε μερικά από τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής, η οποία μεταξύ άλλων θα έχει (ως συνήθως) GPS και επίσης,
ως έκπληξη, 2 κάρτες sim (dual sim smartphone)!

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

Οθόνη 4,5 ιντσών 854x480..
Δέκτης GPS..
Dual sim με 2G και 3G δυνατότητες..
Chipset της mediatek 4 core στα 1,3 GHz & Mali 400..
Μνήμη 1 GB (ή 512 MB σε κάποιες εκδόσεις)..
Αποθηκευτικός χώρος 4 GB, επεκτεινόμενος μέσω κάρτας microSD..
Κάμερα 5 MP στο πίσω μέρος & VGA εμπρός..
WiFi 802.11 b/g/n..
Bluetooth v4.0..
FM radio για να ξεφεύγετε και λίγο..
Λειτουργικό Android 4.2.2..
HTC Sense BlinkFeed UI 5.1..
Μπαταρία 2.000 mAh..

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	310-00.jpg 
Προβολές: 74 
Μέγεθος: 29,1 KB 
ID: 3531

Ίσως σκεφτείτε ότι δεν είναι και τόσο δυναμικό, μιας και έχει 4-πύρηνο επεξεργαστή καθώς και 1 GB μνήμης...
Διαβάζοντας κάποιες κριτικές από απλούς αναγνώστες των φόρουμ, διαπίστωσα ότι θα είναι value for money,
αφού θα κοστίζει ελάχιστα και θα έχει όλα αυτά, σε ένα στιβαρό πακέτο της HTC.
Κάτι που δεν άρεσε σε κανέναν (ούτε και σ'εμένα να σας πω την αλήθεια..) είναι η απουσία led για φλας!!
Θα μου πείτε, η κάμερα είναι μόλις 5 MP, το φλας έλλειψε? Ε, ναι! Κάνει και για φακός, τις δύσκολες
ώρες των διακοπών της ΔΕΗ! Να μπορείς να βρεις τα τσιγάρα σου βρε αδερφέ!
Επίσης, δεν έχει δυνατότητα NFC, DLNA, αλλά έχει κανονικές θύρες καρτών sim και όχι microSIM!!
Οπότε, δεν θα χρειαστεί να κόψετε τις κάρτες σας (κάτι είναι κι αυτό, μην τα θέλετε όλα δικά σας!)..
Θα το περιμένουμε λοιπόν με σχετική αγωνία....
nfo:
Κρυφό περιεχόμενο! Πρέπει να είστε Μέλος. Σύνδεση ή Εγγραφή