Πριν λιγες μερες κονομησα στον λαπτοπ μου την εν λογο σελιδα. Συνηθως απο οτι ειδα εγκαθισταται απο προγραμματα που κατεβαζουμε, αν και δεν κατεβασα κατι τωρα τελευταια.
Το προβλημα ξεκινησε μετα την εισοδο μου σε ιστοσελιδα μεγαλης εταιριας (δεν αναφερω το ονομα για ευνοητους λογους) που θεωρηται εμπιστη ιστοσελιδα.
Ειναι η δευτερη φορα που αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα μετα την εισοδο μου στην εν λογο ιστοσελιδα κι αυτο πλεον με κανει πιο καχυποπτο οσον αφορα και τις ''εμπιστες'' ιστοσελιδες.

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	delta-homes-homepage.jpg 
Προβολές: 220 
Μέγεθος: 44,4 KB 
ID: 2943

Το θεμα ειναι οτι μολις εγκατασταθει σου αλλαζει ως συνηθως την αρχικη σελιδα καθως και την μηχανη αναζητησης. Μικρο το κακο θα λεγαμε, παμε εργαλεια -επιλογες και αλλαζουμε την αρχικη σελιδα απο delta-homes.com
που μας εγινε σε πχ google.gr. Καθως και παμε στις μηχανες αναζητησης (διαχειρηση μηχανων αναζητησης ) και την αφαιρουμε............Δυστηχως δεν ηταν τοσο απλα τα πραγματα γιατι εκανα ολα τα προηγουμε αλλα αυτο επεμενε και καθε φορα που εκλεινα και
ξαναεμπαινα τα ιδια ...........αρχικη σελιδα η εν λογο σελιδα .......Μαλιστα αν ξεκινουσα τον broswer απο την γραμμη εργαλειων δεν με εβαζε με τιποτα στην ιστοσελιδα της google.
Απο τις συντομευσεις εν τω μεταξυ στην επιφανεια εργασιας ενω αλλαζε η αρχικη σελιδα μολις εκλεινες και ξανμπαινες παλι τα ιδια, εκει εκανες το εξης χωρις βεβαια να εφευγε το προβλημα απο τον υπολιγιστη, πηγαινες στην συντομευση εκανες δεξι κλικ και μετα
ιδιοτητες και απο την καρτελα συντομευσεις εσβυνες οτι υπηρχε μετα το "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" που εκει υπηρχε η διευνθηνση που οριζε η εν λογο σελιδα.

Στην παρακατω φωτο θα δειτε απο τον mozilla πως πρεπει να ειναι, οτιδηποτε μετα απο αυτες τις διευνθυσεις ΣΒΥΣΙΜΟ
ΠΑΤΗΣΤΕ Εμφάνιση περιεχομένου
Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	mozilla.jpg 
Προβολές: 205 
Μέγεθος: 67,3 KB 
ID: 2944

Για να απαλαγειτε καντε ενα σκαναρισμα-καθαρισμο με ενα απο τα παρακατω προγραμματα

Malwarebytes Anti Malware

Malwarebytes Anti Rootkit

Πολυ καλο βρισκω και το ADWCLEANER το οποιο ειναι και αυτο free