Σε εναν toshiba που εχω με περασμενα τα wn8. Ειχε vista οταν τον πειρα, εβαλα σε καποια στιγμη τα 7αρια μετα το γυρισα στα xp και μετα αγορασα με την προσφορα που ειχε τοτε τα 8αρια οπου και παραμενω. Το θεμα μου ειναι το εξης, ολες τις αλλαγες τις εκανα με f12 και φορματ και καποιες φορες στην πορεια του υπολογιστη χρησημοποιησα και το f8 για να μπω σε safe mode, ολα καλα ποτε δεν ειχα προβλημα. Σημερα καθως ηθελα να δοκιμασω το live cd με τα linux, πηγα να κανω την συνηθισμενη διαδικασια με το f12, πατωντας πανω στο κουμπι εκανε εναν ηχο που ποτε πριν δεν το ειχε ξανακανει και δεν με εβαζε στις επιλογες boot. Μετα ειπα να δω αν γινεται και το ιδιο στο safe mode και εκει το ιδιο πατωντας f8 ο ιδιος ηχος και παλι εκκινηση στα win8. Οταν ειχα τα xp ειχα περασει και το acronis μετα που εβαλα τα 8αρια σε καθε εκκινηση βγαζει ενα μυνημα mbr 3 error αλλα δεν επηρεαζει την ταχυτητα εκκινησης η πουθενα αλλου, πιστευα οτι εφταιγε το acronis. Τωρα τι κανουμε και πως θα ξαναλειτουργησουν κανονικα οι εντολες F8 - F12 οπως πριν δηλαδη. Χρησιμοποιησα και το del για να μπω στο boot αλλα ο ιδιος ηχος και παλι εκκινηση win

--- Προηγούμενη Δημοσίευση στις 13:05 ---

Η ενδειξη mpr error 3 εφυγε αφου κατεβασα το acronis true image και εκανα απο το '' acronis start up recovery manager '' deactivate .Αλλα το θεμα με το f8 f12 παραμενει και ο ηχος οταν παταω τις εν λογω εντολες παραμενει ο ιδιος. Συνεχιζω να μην μπορω να μπω σε safemode καθως και στην επιλογη boot f12

--- Προηγούμενη Δημοσίευση στις 19:32 ---

Τελικα η λυση ηταν πολυ απλη, εβγαλα την μπαταρια και επανηλθε στις εργοστασιακες ρυθμισεις.
Ετσι μπορεσα και μπηκα μεσω f12 στο bios και φορτωσα το livecd.
Θα προτεινα να παραμεινει το θεμα γιατι ειμαι σιγουρος οτι κι αλλοι θα εχουν το ιδιο θεμα τοσο με το MBR ERROR3 οσο και με τις εντολες F8 F12.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ