Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 8 από 8
  1. Απάντηση #1
    stratego
    Ο χρήστης stratego είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 5987
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Γιώργος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 191

Προεπιλογή εφαρμογη prey

καλησπερα εχω μια απορια και ενα προβλημα μαζι στην ενοτητα διαφορα προγραμματα κατεβασα μια
    εφαρμογη η οποια λεγεται prey οταν την κατεβασα και ενω κοντευε να εγκατασταθει πληρως ξαφνικα
    το δευτερευον τειχος προστασιας που εχω συν ενα αντιβαιρους το οποιο το εχω κατεβασει απο εδω και ειναι απο
    τα καλυτερα δωρεαν προγραμματα που εχω δει μου εμφανισε το μνμ τροιαν ιος τωρα η το μηχανμα μου
    εχει γινει μη μου απτ απο την πολλη προστασια που εχω προσθεσει η οντως το προγραμα αυτο προσπαθησε να
    μου περασει ιο τελικα το εγκατεστησα και οταν εκανα σαρωση με οτι ειχα και η οποια τελειωσε πριν λιγο
    τελικα δεν βρηκα τιποτα εχει κανεις καμια ιδεα το τι μπορει να συνεβησε το μετα ελλενξα και τον φακελο μεμονομενα
    ξανα και ξανα και για τροιαν και για μαλβαρε και για σπυβαρε αλλα τιποτα μηπως κατα την εγκατασταση καποιος ιος
    επιθεσεως προσπαθησε να διαπερασει το συστημα η οντως εχει ιο και επειδη του εδωσα το οκ της εγκατστασης
    τωρα δεν το ανιχνευω;

2. Απάντηση #2
    dimitris-
    Ο χρήστης dimitris- είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 4723
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 64

Προεπιλογή Απάντηση: εφαρμογη prey

Καλημέρα, καταρχήν απ΄οτι γνωρίζω δύο antivirus μαζί είναι ήδη πρόβλημα. Πες μας επίσης ποιά είναι τα antivirus που έχεις ?
    Επίσης είσαι σίγουρος ότι ιός δεν υπήρχε πριν να κάνεις την εγκατάσταση?

3. Απάντηση #3
    Palmer
    Ο χρήστης Palmer είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 16
    Στέλιος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.087

+1 dimitris-
    Συμφωνώ απόλυτα.

Το prey είναι ένα πρόγραμμα για να μπορείς να εντοπίζεις το κινητό ή τον φορητό υπολογιστή σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.
    Στο διαδίκτυο δεν υπάρχει κάποια αναφορά για κάτι ανάλογο, που σημαίνει εάν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα το ξέραμε.
    Δοκιμασμένο χωρίς να δημιουργήσει τέτοιο φαινόμενο κατά την εγκατάσταση, παλαιότερα και μόλις τώρα ξανά δοκιμάστηκε.

4. Απάντηση #4
    stratego
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

καλημερα σας τωρα ειδα τα μνμ τα σας <<απαντηση στην ερωτηση 1η>> απο αντιβαιρους εχω το spybot και nsert.exe τις μικροσοφτ>>
    απο οσο ξερω δεν ειχα ιο γιατι το ελενχο καθε μερα για προληπτικους και μονο λογους μαλλον φταιει το οτι εχω δυο αντιβαιρους μαζι
    απαντηση στην<< δευτερη ερωτηση>> το πρευ ειναι ενα πολυ καλο και μη κακοβουλο προγραμμα αλλα λεω μηπως κατα την μεταφορα δε-δομενων απο το δικτυο καποιος ιος προσπαθησε να κανει εισβολη εξαλου παντα τετειες ωρες σαν και αυτη που πηγα να το κατεβασω
    γινονται ολα τα στραβα και τα αναποδα μαλλον τα διπλο αντιβαιρους και το σπυβαρε που εχω και ισως ολα μαζι λειτουργησαν αψογα
    και εξουδετερωσαν τον ισβολεα ακαριεα επομενως πιστευω οτι καποιος ιος πηγε να εκμεταλευτει το κενο ασφαλειας που δημιουργειται
    οταν καποιος κατεβαζει κατι απο το ιντερνετ και ας ειναι και καλο στο δικτυο και γενικα στον απειρο κοσμο των πληροφοριων που διακινουνται στο συνεφο απο βυτε που μας περιβαλει ειναι λογικο να κυκλοφορουν και ιοι επομενως πιστευω οτι καθως εμπαινε το προγραμμα μεσω του δικτυου στον υπολογιστη μου δηλαδη σαν να λεμε στο σπιτι μου μαζι με τον επισκεπτη παρολιγο
    να ειχα και απροσκλητο επισκεπτη αλλα τα<<πιτμπουλ >>που εχω αντεδρασαν ακαριαια αυτο μαλλον θα εγινε οχι μαλλον δηλαδη πιστευω οτι αυτο εγινε εκατο τοις εκατο σας ευχαριστω που μου απαντησατε λεγοντας την γνωμη σας

5. Απάντηση #5
    mobnspy
    Ο χρήστης mobnspy είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 1996
    Χρήστος
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.287

Χωρίς να θέλω να παρέμβω περισσότερο, θα σου πω ότι 2 antivirus σε 1 υπολογιστή, δεν στέκουν!
    Απορώ που δεν έχεις κι άλλα θέματα!

6. Απάντηση #6
    ninemia123
    Ο χρήστης ninemia123 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 346
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.826

Θα συμφωνησω με τον προλαλλησαντα ,2 antivirus = πλεονασμος και οντως ειναι απορειας αξιο που δεν σου δημιουργησε και πιο νωρις θεματα

7. Απάντηση #7
    stratego
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Γιώργος

καλησπερα εσβησα διεγραψα το ενα απο τα δυο γιατι ειχε αρχισει τα δικα του και εγω μετα που το σκεφτομουνα
    αναροτιομουν πως δεν ειχε κολησει η να κρασαρει συνεχεια απεγκατεστησα το ενα γιατι ειχε αρχησει να γινεται πολυ
    αργος ο υπολογιστης μου λογω μαλλον του οτι υπερφορτονοτανε πολυ με τις διεργασιες που γινοντουσσαν στο παρασκηνιο απεγκατεστησα το ενα και τωρα ολα οκ θα το εχω υποψη μου αλλη φορα καθως εδειξα υπερβαλλον ζηλο
    και παραλιγο να μου βγει και σε κακο σε καποια φαση κολλαγε συνεχεια ο υπολογιστης και δεν εκανε τιποτα δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα και μου εβγαζε ενα σηματακι οτι καποιες διεργασιες ερχοντουσαν σε συγκρουση η κατι τετοιο απο το συστημα τον windows

8. Απάντηση #8
    ninemia123
    Ο χρήστης ninemia123 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 346
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.826

καλα εκανες ,παντως να ξερεις οτι δεν εισαι ο μονος που σκεφτεται ετσι με τα 2 antivirus και γω στην αρχη οταν πρωτο πηρα υπολογιστη ειχα μπει στο τρυπακι να βαλω 2 αλλα τελικα πιστηκα απο γνωριζοντες και δεν το εκανα .Σαν σκεψη παντα υπαρχει οταν πρωτοξεκινας την χρηση υπολογιστη .............τωρα θα χαρεις καλυτερα τον υπολογιστη σου

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ