Ελληνική Κοινότητα

• Το Στέκι μαςΤο Στέκι μαςΤο Στέκι μας
  • Απόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / ΕνημερώσειςΑπόψεις / Ενημερώσεις
  • GPS / MobilesGPS / MobilesGPS / Mobiles
  • ΥπολογιστέςΥπολογιστέςΥπολογιστές
  • ΓενικάΓενικάΓενικά
  • Προγράμματα PCΠρογράμματα PCΠρογράμματα PC
ΕΓΓΡΑΦΗ
 Αποτελέσματα 1 έως 2 από 2
  1. Απάντηση #1
    ninemia123
    Ο χρήστης ninemia123 είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 346
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Δημήτρης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 2.840

Προεπιλογή Κατεστραμμενη καρτα SD

Κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Ονομασία:	sd.jpg 
Προβολές: 126 
Μέγεθος: 2,1 KB 
ID: 2679

Εχω ενα Alcatel one touch 903D και τον τελευταιο χρονο εχω δει την συγκεκριμενη ενδειξη 3 φορες ''κατεστραμμενη καρτα sd'' .Θετω το θεμα εδω προς συζητηση περιμενοντας τις δικες σας αποψεις οσον αφορα το θεμα smart phone -SD CARD. Τις 2 προηγουμενες καταφερα βαζοντας τες σε ενα card reader και με την βοηθεια καποιων προγραμματων οπως πχ HPUSBDisk να τις κανω format και να τις σωσω ( στην μια απο της δυο δεν τις εβλεπε ουτε μεσο card reader ο υπολογιστης ουτε μεσο του τηλεφωνου και η τριτη προσπαθεια ηταν μεσο φωτιγραφικης ,την εβαλα σε φωτογραφικη και την ειδε ο pc και της εκανα format ).Την τριτη δεν εχω καταφερει να την δω με κανεναν τροπο , το ζητουμενο ειναι οτι στην μια περιπτωση αντε ειχε πεσει πριν κατω και μετα απο το ανοιγμα κλεισε εβγαλε το παραπανω μυνημα στην δευτερη μετα απο καποιο παιχνιδι που επαιζα εκανα να κατεβασω ενα app και εκει ξαφνικα εβγαλε το μηνημα ,την τριτη φορα ομως δεν υπηρχε λογος αφου χωρις να εχω κανει κατι ξαφνικα εβγαλε το παραπανω μυνημα .(καποιες φορες με το βγαλσιμο και ενα ελαφρο καθαρισμα με πανακι ειδα αποτελεσμα )
    Το θεμα που θετω εδω προς συζητησηση ειναι αν σας εχει τυχει και κατω απο ποιες συνθηκες σας εχει τυχει καθως και σε ποιες συσκευες με ποιες εκδοσεις android η ποια αλλα λειτουργικα συστηματα και αν καταφερατε και πως να σωσεται τις καρτες σας .
    Να προσθεσω σ αυτο το σημειο οτι το λειτουργικο ειναι android GINGERBREAD 2.3.6 και οι καρτες απο διαφορα καταστηματα και διαφορετικες μαρκες , θελω να δω αν αυτο συμβαινει με συγκεκριμενα λειτουργικα η συσκευες καθως και πως θα προσεχουμε στο εξης

ΣΥΜΒΟΥΗ :ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ

2. Απάντηση #2
    DeltaTech
    Ο χρήστης DeltaTech είναι αποσυνδεδεμένος
    id Μέλους Μέλος:: 3781
    Μικρό όνομα Μέλους Όνομα:
    Ακης
    Σύνολο αναρτήσεων (θέματα - απαντήσεις) Αναρτήσεις: 254

Προεπιλογή Απάντηση: Κατεστραμμενη καρτα SD

Κοίτα, συνήθως τέτοια προβλήματα σε κάρτες αλλά και στικάκια usb, συμβαίνουν κατά την άμεση αποσύνδεσή τους από τον Η/Υ, χωρίς να έχει γίνει πρώτα Ασφαλής Κατάργηση!
    Δεν είμαι ΙΤ αλλά ούτε και ειδήμων σε τόσο βαθειές ενημερώσεις στους υπολογιστές, αλλά το έχω δει στην πράξη και έχω ήδη 2 κάρτες off!! Και δεν συμβαίνει άμεσα, αλλά σιγά-σιγά!!
    Μάλιστα πρόσφατα, ένας φίλος που είχε διαφορετική κάρτα (όχι SD αλλά XD) έχει το ίδιο θέμα! Στη φωτογραφική του μηχανή δουλεύει κανονικά, ενώ στο card reader που του έδωσα,
    κάποιες φορές δεν μπορεί καν να την δει!! Οπότε κάνει αυτό που ανέφερες: τη βάζει στη φωτογραφική του και μεταφέρει μέσω καλωδίου usb τις φωτό στον Η/Υ! Παράδοξο ε??
    Κι όμως! Και μόλις του ανέφερα για την Ασφαλή Κατάργηση, μου είπε ότι ποτέ μα ποτέ δεν το έκανε, αφού είναι σχεδόν ανίδεος! Όσον αφορά τις δικές μου κάρτες, η μία είναι off όπως
    σου είπα, ενώ η άλλη έχει μέσα κάποια αρχεία, κάποιες φορές συνδέεται με το σύστημα και δέχεται κάποιες εντολές.. Έκανα format 1 φορά, ξαναπέρασα κάποια αρχεία, αλλά κάποια δεν
    τα παίρνει καθόλου, ενώ κάποια που έχει μέσα, δεν μπορείς να τα διαχειριστείς! Κυκεώνας πραγμάτων!!!!!!! Οπότε τις έχω να τις βλέπω!!

Σύμπτυξη - Διεύρυνση Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δημοσίευση νέων θεμάτων: X
  • Δημοσίευση νέων απαντήσεων: X
  • Μεταφόρτωση συνημένων: X
  • Επεξεργασία αναρτήσεών σας: X
  •  
  • BB κώδικας:
  • Smilies:
  • [IMG] κώδικας:
  • [VIDEO] κώδικας:
  • [HTML] κώδικας: X
ΕΓΓΡΑΦΗ