Καλωσήρθατε στο Φόρουμ.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 11 από 11
  1. Ανάρτηση: 1

Προκαθορισμένο novago-προβλημα φορτωσης σελίδας

Καλημέρα φίλοι μου,
    εδώ και δύο ημέρες ,έχω βάλει το webtvportal της nova (novago) και αφού δούλευε κανονικά για 2-3 ημέρες ,ξαφνικά σήμερα δεν μου ανοίγει η σελίδα "www.novago.gr".
    Το έχω δοκιμάσει και με firefox-explorer-chrome. Ανοίγουν όλες οι σελίδες κανονικά ,εκτός από την συγκεκριμένη ! Έχω μιλήσει με nova και το site δουλέυει κανονικά.Σίγουρα κάποιο πρόβλημα έχω εγώ με το λαπ τοπ μου και δεν ανοίγει. Τι όμως ? Μπορεί να με βοηθήσει κανείς με τις γνώσεις του? Έχω κάνει ακόμα και απεγκατάσταση στο chrome και ξανά εγκατάσταση, αλλά τίποτα και πάλι.Δοκίμασα να κάνω απεγκατάσταση στο webtvportal ,αλλά για να το ξαναεγκαταστήσω, θα πρέπει να μπω στο novago.gr που δεν μου ανοίγει ?
    Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να έχω κάνει, ας με βοηθήσει παρακαλώ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

2. Ανάρτηση: 2

Προκαθορισμένο Απάντηση: novago-προβλημα φορτωσης σελίδας

σε πρωτη φαση πες μας αν εχεις εγκαταστησει το plugin που ζηταει..
    και δοκιμασε να μπεις απο ασφαλη λειτουργια του υπολογιστη σου και να δεις αν σου ανογει η σελιδα.
    αν ανοιγει , μαλλον την μπλοκαρει για καποιο λογο το προγραμμα προστασιας απο ιους που διαθετεις.

3. Ανάρτηση: 3
    Εκκινητής Δημοσίευσης
    Ο χρήστης dimitris- είναι αποσυνδεδεμένος
    Μέλος: 4723  Άνδρας

Το plug in που ζητάει ,το έχω εγκαταστήσει το Σάββατο βράδυ και μέχρι και χθες το βράδυ, έμπαινα κανονικά στην σελίδα και έβλεπα nova. Σήμερα το πρωι ,χωρίς να έχω εγκαταστήσει κανένα άλλο πρόγραμμα ενδοιάμεσα, δεν μου ανοίγει η σελίδα. Επίσης μπήκα με ασφαλή λειτουργία και δεν ανοίγει και πάλι η σελίδα

4. Ανάρτηση: 4

τρεξε τη σελιδα με ie και ff
    και ανεβασε μας δυο screenshots να δουμε τι δειχνει

5. Ανάρτηση: 5
    Εκκινητής Δημοσίευσης

Έχω το screen shot capture ,αλλά δεν έχω μάθει να το δουλεύω φίλε μου ακόμα.Γι αυτό θα αρκεστώ να σου δώσω γραπτώς τις πληροφορίες μιας και δεν γνωρίζω παραπάνω.
    Σε ie και ff μου βγάζει το ίδιο μήνυμα :
    Υπέρβαση ορίου χρόνου της σύνδεσης

Λήξη προθεσμίας ενέργειας κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε portal.novago.gr.

Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο.
    Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας στο δίκτυο.
    Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

Σε chrome μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα :
    Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση portal.novago.gr:33200

6. Ανάρτηση: 6

οπως σου ειπα πριν.. πολυ πιθανο καποιο firewall (προγραμμα προστασιας) να κοβει τη σελιδα.
    αν μας τα λες ολα και αν σιγουρα εχεις μπει απο ασφαλη λειτουργια.. τοτε δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο..
    υπαρχει και η περιπτωση του πειραγμενου αρχειου hosts , αλλα ειναι πολυ πολυ απιθανο αυτο.

7. Ανάρτηση: 7
    Εκκινητής Δημοσίευσης

Καλησπέρα και πάλι, μετά από πολλές και διάφορες προσπάθειες να λυθεί το πρόβλημα, είπα να μπω με άλλο δίκτυο και όχι με το δικό μου (CYTA). Και ναι, δουλεύει σωστά.
    Μπορείς να σκεφτείς ποιός έχει το πρόβλημα ? Εγώ ή η CYTA ? Οι γνώσεις μου δεν φτάνουν μεχρι εκεί. Με το δικό μου δίκτυο, δεν μπαίνω μόνο σε αυτήν την σελίδα.
    Με άλλο δίκτυο μπαίνω κανονικά.Θεωρώ ότι δεν μπορεί να έχει πρόβλημα η CYTA ,δηλαδή τι να έκανε, να μου κλείδωσε μόνο μία σελίδα ? Κάτι έχω κάνει εγώ αλλά τι ??
    Γιατί εννοείτε ,ότι την στιγμή που δεν μπαίνω από το προσωπικό μου δίκτυο (του σπιτιού), το πρόβλημα παραμένει.

8. Ανάρτηση: 8

στη θεση σου θα ξεκινουσα με ενα τηλεφωνο στη CYTA..
    εκει θα ζητησεις εξηγησεις για τον αποκλεισμο της σελιδας.

το συστημα σου δε δειχνει να εχει θεμα τελικα

Edit   Συμπληρωματική Απάντηση...
    επισης δοκιμασε ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΟΥ
    να συνδεθεις τοσο ενσυρματα (καλωδιο) , οσο και ασυρματα (wifi)
    αν εχεις αυτη τη δυνατοτητα.
    τσεκαρε και τις ρυθμισεις δικτυου να ειναι στο αυτοματο
    (για καθε προσαρμογεα), μηπως και αλλαξες τις ρυθμισεις DNS καταλαθος

9. Ανάρτηση: 9
    Εκκινητής Δημοσίευσης

Μπήκα και ενσύρματα και ασύρματα και πάλι τα ίδια.Μίλησα με cyta και παρόλο που μου είπαν κάποια κόλπα για να μπω μέσω google και όχι μέσω cyta ,πάλι τίποτα.Έκανα αναζήτηση προβλημάτων στην σύνδεσή μου , και το αποτέλεσμα ήταν "οι παράμετροι του υπολογιστή σας φαίνεται να έχουν ρυθμιστεί σωστά αλλά η συσκευή ή ο πόρος (portal.novago.gr) δεν ανταποκρίνεται." Αποτέλεσμα διάγνωσης : " ενδέχεται να υπάρχει πρόβλημα" Επικοινωνήστε με το διαχειρηστή του δικτύου σας ή με την υπηρεσία παροχής ιντερνετ (isp)
    Τέλος ,η cyta το προώθησε το θέμα στους τεχνικούς για να δουν τι πρόβλημα υπάρχει. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις βοήθειές σου

10. Ανάρτηση: 10

κανουμε οτι μπορουμε..
    παντως, αν εχεις οποιαδηποτε εξελιξη και δε σου κανει κοπο..
    δωσε μας καμια πληροφορια.. θα ειχε ενδιαφερον

11. Ανάρτηση: 11
    Εκκινητής Δημοσίευσης

Εννοείτε ,θα σας ενημερώσω όταν θα λυθεί το πρόβλημα.

Λοιπόν το θέμα λύθηκε ως εξής :
    Μίλησα με cyta ,οι οποίοι μου απάντησαν ότι αρκετοί πελάτες έχουν το ίδιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη σελίδα.Έχουν απευθυνθεί στην NOVA για να το λύσουν (προφανως θεωρούν ότι είναι θέμα NOVA) και αυτοί δεν έχουν τελειώσει το θέμα και έτσι παραμένουν τα προβλήματα με τους πελάτες CYTA. Πάντως για να δουλέψει η σελίδα, μου άλλαξαν ip και μέσω cmd ,δώσαμε την εντολή tracert
    # Σύνδεσμος 

Για εμφάνιση του περιεχομένου, πρέπει να είστε Μέλος, για να Εγγραφείτε πατήστε ΕΔΩ

ώστε να κάνουμε παρακολούθηση διαδρομής. Τα αποτελέσματα αυτά, τα έστειλα στο τεχνικό τμήμα τους μέσω mail (techsupport@hq.cyta.gr) μαζί με το σταθερό μου τηλέφωνό και υποσχέθηκαν ότι δεν θα μου ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.Σήμερα έχω μπει 2-3 φορές και όντως μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Να ξέρουν λοιπόν όσοι φίλοι το πάθουν ,ότι δεν είναι δικό τους πρόβλημα ,αλλά της εταιρείας τους.Γιατί να νεύρα μου έσπασαν μέχρι να βρω τι φταίει.
    Τελευταία επεξεργασία από FilSteve; 10-10-13 στις 17:14 Αιτιολογία: Προσθήκη ενεργού συνδέσμου μέσα σε κώδικα #

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα.
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις.
  • Δεν μπορείτε να ανεβάσετε επισυναπτόμενα.
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας.
  •  
  • BB κώδικας είναι Εντός
  • Smilies είναι Εντός
  • [IMG] κώδικας είναι Εντός
  • [VIDEO] κώδικας είναι Εντός
  • HTML Κώδικας είναι Εκτός